Aleks Pakuła wygrywa WTT Youth Contender w mikście

You are currently viewing Aleks Pakuła wygrywa WTT Youth Contender w mikście

Ogromny sukces w austriackim Linzu osiągnął 14-letni zawodnik Bogorii. Aleks wraz z Kasią Rajkowską triumfowali w turnieju gry mieszanej, okazując się najlepszą parą spośród 60 z całego świata.

Co ciekawe Aleks i pochodząca z mazowieckiego Jeżewa Kasia Rajkowska dopiero pierwszy raz zagrali ze sobą w oficjalnym starcie. W drodze po końcowe zwycięstwo turnieju do lat 15 pokonali aż sześć par. Cztery pojedynki wygrali w stosunku 3:0 w setach, zaś dwa 3:1 w setach. Dla Aleksa Pakuły to pierwsze zwycięstwo w zawodach międzynarodowych rangi WTT. Grodziski tenisista bardzo dobrze radził sobie również w turnieju gry indywidualnej, gdzie dotarł do najlepszej ósemki zawodów.

Po wygraniu zmagań grupowych Aleks w turnieju głównym kroczył od zwycięstwa do zwycięstwa. W drodze do ćwierćfinału pokonał rywali z Ukrainy, Anglii i Włoch. W meczu o półfinał nasz zawodnik uległ 1:3 w setach zawodnikowi z Japonii Sorze Okada. W Austrii mieliśmy swojego drugiego reprezentanta w postaci Michała Gawlasa. Nasz piórkowiec w grze singlowej turniej zakończył na 1/16 finału. Michał w turnieju do lat 19, podobnie jak Aleks wygrał swoją grupę. W 1/32 finału pokonał Niemca Wima Verdonschota 3:1 w setach. W następnej grze jednak uległ rywalowi z Holandii Gabreliusowi Camarze 2:3 w setach.