Debiut 11-letniej Amelki Bukowskiej w I lidze

You are currently viewing Debiut 11-letniej Amelki Bukowskiej w I lidze

Kolejny wygrany mecz w rozgrywkach I ligi zanotowały tenisistki stołowe Bogorii. Tym razem nasze dziewczyny pokonał 7:3 KS Gorce Nowy Targ.

Mecz od początku ukladał się po myśli grodziskich Lejdis. Po czterech pojedynkach singlowych prowadziły 3:1. Kolejne wygrane gry deblowe spowodowały, że podwyższyły one prowadzenie do stanu 5:1. Przy dobrym wyniku trener Paweł dał możliwość zaprezentowania swoich umiejętności Żaczce Amelce Bukowskiej. Amelka bez większego stresu podeszła do swojej gry i po fajnym pojedynku uległa 1:3 w setach Iwonie Kolasie. Amelka stała się najmłodszą zawodniczką jaka w tym sezonie zadebiutowała w rozgrywkach na szczeblu I ligi.

Cała drużyna jednak zasługuje na duże brawa. Punkty w zwycięskim meczu wywalczyły: 2.5 Zosia Śliwka, Milena Mirecka , 1.5 Emilka Skuba, 0.5 Tosia Zembowicz, oprócz Amelki wystąpiła również Natasza Adamczyk. Było to szóste spotkanie z rzędu, które zawodniczki Bogorii wygrały albo zremisowały. Na chwilę obecną plasują się one na bardzo wysokim 5. miejscu w ligowej tabeli z dorobkiem 14 punktów, tracąc tylko jedno oczko do miejsca na podium. Kolejny mecz rozegrają już 10 lutego na wyjeździe przeciwko AZS Politechnice Lublin.