Miłosz Redzimski Dwukrotnym Młodzieżowym Mistrzem Europy!!!

You are currently viewing Miłosz Redzimski Dwukrotnym Młodzieżowym Mistrzem Europy!!!

To był niesamowity wynik dla 17-letniego zawodnika Bogorii. Miłosz w wielki stylu w macedońskim Skopje zdobył złote medale w grze indywidualnej oraz podwójnej Mistrzostw Europy do lat 21.

Tym samym wychowanek Bogorii obronił tytuł w grze singlowej z zeszłego sezonu. Finał zawodów w Macedonii Północnej miał szczególnie słodki smak, bo spotkali się w nim dwaj Polscy zawodnicy Miłosz i Maciej Kubik. Po stojącym na piekielnie wysokim poziomie meczu Redzimski triufmował 4:2 w setach (11:9, 11:9, 11:3, 7:11, 9:11, 11:9). Wczesnym popołudniem z kolei grodziski tenisista stołowy w półfinale pokonał Andre Bertelsmeiera 4:1 w setach (13:15, 11:8, 11:7, 11:8, 11:9). Ogólnie w całych zawodach Miłosz, wspierany przez trenera Tomasza Redzimskiego wygrał 7 gier.

Wychowanek Bogorii tuż przed wygraniem finału gry pojedynczej, świętował zwycięstwo w grze podwójnej wraz ze wspomnianym Maćkiem Kubkiem. Biało-Czerwoni w wielki finale okazali się lepsi od debla Rumuńskiego Eduardo Ionescu/Darius Movileanu 3:2 (11:9, 11:2, 11:13, 9:11, 11:5) w setach. Reprezentanci Polski w imprezie w Skopje łącznie wywalczyli 5 medali. Brąz w grze singlowej wywalczyła również Anna Brzyska. Taki sam krążek w grze mieszanej zdobyła para Maciek Kubik/Anna Brzyska. Dziś cały Grodzisk Mazowiecki i społeczność tenisa stołowego w Polsce jest dumna z Miłosza Redzimskiego, któremu składa ogromne gratulacje.