Panos z medalem turnieju w Dusseldorfie

Zawody rangi WTT Feeder w Niemczech okazały się bardzo udane dla defensora Bogorii Grodzisk Mazowiecki. Panagotis Gionis po wielu świetnych grach dotarł do półfinału prestiżowych zawodów.

Panos ze względu na urazy w zeszłym sezonie rzadko miał okazję grać w indywidualnych zawodach międzynarodowych. W przeszłości osiągał w nich znaczące wyniki. Jeszcze nie tak dawno tenisista Bogorii wygrał Croatia Open. Teraz w Dusseldorfie pokazał, że cały czas należy do europejskiej i światowej czołówki. W drodze do wspomnianego półfinału Grek ograł czterech przeciwników. Trzech z nich ograł zdecydowanie w stosunku 4:0 w setach, a byli to Andreas Levenko, Omar Assar i Deni Kozul. Jedynie Tajwańczyk Yi-Hsin Feng postawił obrońcy wyżej poprzeczkę. Pojedynek 2. rundy z zawodnikiem z Azji Gionis wygrał 4:3 w setach, co więcej w tej rywalizacji przegrywał już 1:3 w setach i musiał bronić piłek meczowych.

Również siedmiosetową batalią zakończył się mecz o finał Panosa z utytułowanym zawodnikiem gospodarzy Dimą Ovtcharovem. Tenisista Bogorii przeciwko aktualnemu brązowemu medaliście Igrzysk Olimpijskich zagrał rewelacyjny pojedynek. Po pięciu setach prowadził 3:2 w setach. Dwie ostatnie partie potoczyły się jednak już po myśli bardziej utytułowanego, który wygrał 4:3. Ovtcharov później wygrał całe zawody w Dusseldorfie, w finale pokonując swojego kolegę z reprezentacji Benedikta Dudę 4:0 w setach.

Fanów Bogorii bardzo cieszy rosnąca forma Panosa, który będzie mógł ją zaprezentować w najbliższy czwartek, kiedy to Bogoria we własnej hali podejmie Borussię Dusseldorf w 2. rundzie grupowej Ligi Mistrzów. Początek rywalizacji w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a o godzinie 18.30. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy.