Wracają rozgrywki LOTTO Superligi

You are currently viewing Wracają rozgrywki LOTTO Superligi

Po ponad miesięcznej przerwie tenisiści stołowi Dartom Bogorii rozegrają kolejne mecze w LOTTO Superlidze. W niedzielę najpierw u siebie podejmą SBR Dojlidy Białystok, by dwa dni później pojechać na prestiżowe spotkanie do Działdowa z miejscowym Dekorglassem.

17 marca o godzinie 15 grodziscy gladiatorzy zagrają przy Sportowej 29 z dobrze spisującymi się w tym sezonie Dojlidami. Na trzy kolejki przed końcem fazy zasadniczej zawodnicy Bogorii prowadzą w ligowej tabeli. Mają aktualnie 4 punkty przewagi nad Gwiazdą Bydgoszcz i 5 nad Dekorglassem Działdowo. Zespół z Białegostoku z kolei plasuje się na 5. miejscu i jest pewny gry w fazie play-off. W barwach Dojlid występuje m.in. świetnie znany w Grodzisku Mazowieckim Wang Zeng Yi. Wandżi od kilku sezonów jest liderem Dojlid.

Dziś po zakończeniu rywalizacji z Dojlidami tenisiści Bogorii wspierani z ławki przez trenera Pawła Fertikowskiego udadzą się do Działdowa, gdzie we wtorek o godzinie 17 zagrają z Dekorglassem. Spotkania tych drużyn elektryzują od dłuższego czasu kibiców tenisa stołowego w Polsce. Ostatni mecz w Grodzisku Mazowieckim Bogoria zwyciężyła 3:0. Być może obie ekipy się spotkają w wielkim finale Pucharu Europy. Dekorglass jest już pewny miejsca w tym finale. Dartom Bogoria zawalczy o niego w półfinale przeciwko francuskiemu AS Pontoise Cergy.