You are currently viewing Aleks Pakuła z brązowym medalem Grand Prix Polski Kadetów. Pięciu zawodników Bogorii w najlepszej 16 kraju

Ogólnopolski turniej w Nadarzynie był bardzo udany dla naszej grupy kadeckiej. Do półfinału awansował Aleks, zaś na ćwierćfinale swój udział zakończyli nasi Wojtek Szymczak oraz Piotrek Łącki.

Pierwszy dzień Grand Prix Polski w Nadarzynie należał do naszych młodych reprezentantów. Aleks Pakuła, Wojtek Szymczak, Piotrek Łącki, Tomek Fabisiak i Kuba Dobosz zagrali wiele fajnych i zwycięskich pojedynków co pozwoliło im się zameldować w 1/8 finału. W turnieju głównym mieliśmy jeszcze dwójkę swoich reprezentantów. Natasza Adamczyk zakończyła zmagania na pozycjach 25-32, zaś najmłodszy z całej grupy Ignacy Sławiński 41-48. Blisko awansu to zawodów głównych byli Zuzia Bukowska oraz Iwo Kulik, jednak przegrali swoje decydujące pojedynki.

Również w niedzielę piątka kadetów Bogorii odgrywała kluczowe role. Zmagający się ostatnio z problemami zdrowotnymi Aleks Pakuła świetnie radził sobie w trudnych warunkach. Bez straty seta awansował do półfinału. W nim lepszy jednak okazał się Mateusz Gawlas, chociaż nasz zawodnik miał swoje szanse. Brązowy medal Aleksa to duży sukces i powód do dumy. Niedużo brakowało, a w półfinale Aleks spotkałbym się kolegą klubowym Wojtkiem Szymczakiem. Wojtas awansował do ćwierćfinału, a potem toczył niezwykle zacięty bój ze wspomnianym wcześniej Gawlasem. W kluczowych momentach to jednak zawodnik MKS Czechowice-Dziedzice był górą. Zadowolony ze swojej postawy może być także Piotrek Łącki, który również uplasował się na miejscach 5-8, a jedyny mecz w turnieju przegrał z późniejszym zwycięzcą całych zawodów.

Dumnie patrzyło się również na powrót do ogólnopolskich zmagań Kuby Dobosza. Kuba pokazał swoje najmocniejsze cechy i zajął bardzo wysokie 9. miejsce. W czołówce na 13. miejscu uplasował się także Tomek Fabisiak. Składamy gratulacje dla całej grupy.