Duży krok w stronę Finału Pucharu Europy

You are currently viewing Duży krok w stronę Finału Pucharu Europy

Świetny mecz we Francji rozegrali tenisiści stołowi Dartom Bogorii Grodzisk Mazowiecki. Pokonując 3:0 AS Pontoise Cergy bardzo przybliżyli się do awansu do Finału Pucharu Europy. Rewanżowy mecz w Grodzisku Mazowieckim jutro o godzinie 18. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Zawodnicy Bogorii od samego początku pierwszego półfinału dyktowali warunki. W trzech pojedynkach singlowych gospodarze wygrali zaledwie jednego seta. W pierwszym meczu singlowym Jin Takuya pokonał 3:1 w setach Rafaela Cabrerę. Jedynie w trzecim secie Japończykowi uciekła koncentracja i rywal zdołał wygrać tą partię. W pozostałych trzech przewaga Jina nie podlegała dyskusji.

Jeszcze większą przewagę w grze numer dwa miał Panagiotis Gionis. Grek zdecydowanie 3:0 w setach zwyciężył Azjatę Dany Lo. Po jego wygranej w komfortowych warunkach do stołu mógł podejść najmłodszy w zespole Michał Gawlas. Nasz piórkowiec rozegrał dobry pojedynek z Thomasem Laroche. Francuz zagrał w ćwierćfinałowym meczu Pucharu Europy z Orlicz Suchedniowem. Wówczas pokonał Piotra Cyrnka. Zwycięstwo Michała jest bardzo wartościowe i bardzo cieszy grodziskich kibiców. Pewna wygrana we Francji oznacza, że do finałowego meczu przeciwko Dekorglassowi Działdowo jest już bardzo blisko. Na powtórkę liczymy w piątkowy wieczór w sali tenisowej Bogorii przy ulicy Sportowej 29. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na godzinę 18.

AS Pontoise Cergy – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 0:3
Rafael Cabrera – Jin Takuya 1:3 (9:11, 6:11, 11:8, 6:11)
Dany Lo – Panagiotis Gionis 0:3 (7:11, 4:11, 7:11)
Thomas Laroche – Michał Gawlas 0:3 (4:11, 9:11, 7:11)