Góra z brązem w singlu i finałem w deblu

Na półfinale swój start w indywidualnych Mistrzostwach Polski zakończył Daniel Górak. Jego pogromcą w walce o finał został Tomasz Lewandowski. Nasz zawodnik awansował również wraz z Jakubem Dyjasem do jutrzejszego finału w grze podwójnej. W półfinale para Górak/Dyjas pokonała naszego Kubę Kosowskiego i Szymona Malickiego.

Daniel przystępował do 84. Mistrzostw Polski w Wałbrzychu jako obrońca tytułu z zeszłego roku. W pierwszej rundzie nasz zawodnik dosyć pewnie pokonał Jacka Wandachowicza 4:1. Na niesamowicie trudnego rywala w pierwszej grze trafił Kuba Kosowski. Jego przeciwnikiem był Patryk Chojnowski z Dekorglassu Działdowo. Niestety dla Kosy okazała się to zbyt trudna przeszkoda do pokonania i zwycięsko z tego pojedynku 4:1 wyszedł Chojnowski, który świetnie prezentuje sią na Dolnym Śląsku i po pokonaniu wyżej notowanych Kuby Dyjasa i Patryka Zatówki awansował do finału całych Mistrzostw.

W drugiej rundzie turnieju rywalem Góry, był Mateusz Gołębiowski. Tenisista Rzeszowszkiej Politechniki postawił naszemu zawodnikowi ciężkie warunki. Po czterech setach mieliśmy remis 2:2. Na szczęście kolejne dwa sety padły łupem Daniela dzięki czemu awansował do kolejnej rundy. W nim w dzisiejszym pojedynku czekał już zawodnik występujący w pierwszej lidze Alan Woś. Góra podobnie jak w pierwszej rundzie stracił w tym meczu tylko jednego seta i awansował do ćwierćfinału. W walce o awans do strefy medalowej podopieczny Tomasza Redzimskiego walczył z uzdolnionym juniorem Energi-Manekin Toruń Tomaszem Kotowskim. Góra już tym spotkaniu miał pewne problemy. W szóstym secie przy prowadzeniu 3:2 dla Góraka, Kotowski nie wykorzystał dwóch piłek, aby doprowadzić do tie-breaka. W wyrównanej końcówce więcej zimnej krwi zachował nasz tenisista i wyrgywając 4:2 zapewnił sobie medal w grze indywidualnej całego turnieju. Niestey wcześniejszy pojedynek kosztował Daniela wiele sił, których wydaje się że zabrakło w rywalizacji półfinałowej z Tomaszem Lewandowskim. Lewandowski, który w pierwszej fazie turnieju miał trochę słabszych przeciwników i do meczu z Górakiem przystępował bardziej świeży. Zaprezentował on również swój najlepszy tenis i dzięki zwycięstwu z zawodnikiem Bogorii zagra w jutrzejszym finale ze wspomnianym Patrykiem Chojnowski.

Świetnie w turnieju deblowym spisują się nasi zawodnicy. Daniel Górak występujący w parze z Jakubem Dyjasem większe problemy mieli jedynie w meczu ćwierćfinałowym z deblem Tomasz Lewandowski i Mateusz Gołebiowski. Po dwóch wygranych setach reprezentanci Polski odrobinę się rozkojarzyli co wykorzystali ich przeciwnicy i doprowadzili do stanu 2:2. Jednak w decydującym secie lepsi okazali się Górak z Dyjasem dzięki czemu zwyciężyli 3:2. Ich rywalami w walce o awans do wielkiego finału byli nasz Kuba Kosowski i Szymon Malicki, którzy bez straty seta awansowali do strefy medalowej. W bratobójczym pojedynku górą okazali się Daniel Górak i Jakub Dyjas 3:1 i to oni zagrają w jutrzejszym wielkim finale. Ich przeciwnikami będą Daniel Bąk i Robert Floras, początek tego spotkania o godzinie 11:40. Spotkanie o złoty medal będzie można obejrzeć pod poniższym linkiem.