Kadeci i Juniorzy Bogorii rządzą na Mazowszu

You are currently viewing Kadeci i Juniorzy Bogorii rządzą na Mazowszu

Młodzi zawodnicy Bogorii dali popis swoich umiejętności w trakcie weekendowych Mistrzostw Mazowsza. W trakcie sobotniego turnieju wywalczyli 12 medali (w tym 6 złotych). W niedzielę z kolei awans do Mistrzostw Polski wywalczyły nasze Kadetki oraz Juniorzy.

W kategorii do lat 19 awans z turnieju eliminacyjnego na Mistrzostwa Polski wywalczyli Tosia Zembowicz i Dawid Budzich. Ta sama sztuka udała się Kubie Doboszowi w kategorii do lat 15. Tosia i Kuba wygrali turnieje eliminacyjne, zaś Dawid w kategorii Juniorów zajął drugie miejsce. Trzecie miejsce w zawodach Kadetek wywalczyła Zuzia Bukowska, a na pozycjach 5-8 uplasowali się Kamil Sadowski i Iwo Kulik. Po turnieju eliminacyjnym rozegrane zostały zmagania o Mistrzostwo Województwa. W nich zagrała większość tenisistów Bogorii, która z racji wysokiej pozycji w rankingu ogólnopolskim nie musiała brać udziału w turnieju eliminacyjnym.

Tutaj rozpoczęła się dominacja grodziskich zawodników. W wielu konkurencjach i kategoriach finał był wewnętrzną sprawą zawodników Bogorii. Nasz dorobek po sobotnim turnieju wygląda następująco:

🥉Aleks Pakuła- gra indywidualna kadetów

W niedzielę z kolei, ponownie na warszawskim Targówku najlepsi zawodnicy na Mazowszu walczyli o przepustkę do Mistrzostw Polski. Tym razem w turnieju drużynowym. Z dużą radością możemy poinformować, że zmagania w kategorii Juniorów zwyciężyli Dawid Budzich, Krzysztof Stąporek i Kamil Sadowski. W wielkim finale chłopcy 3:1 pokonali zespół KS Spójnia Warszawa. Ta sama sztuka udała się młodszym Kadetkom, które w decydującym meczu zwyciężyły 3:2 MLUKS Nadwiślanin Płock. Dziewczyny grały w składzie Natasza Adamczyk i Zuzia Bukowska. W turnieju Młodzikow zadebiutował zespół Tymon Bednarek, Michał Staranowicz i Alan Żurawski. Mimo ambitnej walki nasi wychowankowie ulegli 1:3 Pogoni Siedlce i uplasowali się na 9 miejscu.