I liga kobiet: Porażka w ostatnim spotkaniu sezonu

You are currently viewing I liga kobiet: Porażka w ostatnim spotkaniu sezonu

W sobotę tenisistki stołowe Bogorii rozegrały ostatni mecz w sezonie I ligi grupy południowej. W wyjazdowym mecz przeciwko MKS Skarbek Góry Tarnowskie uległy rywalkom 7:3. Ostatecznie sezon zakończyły na wysokim 6. miejscu.

W ostatniej rywalizacji młode zawodniczki Bogorii przystąpiły do meczu osłabione brakiem Emilii Skuby. Podobnie jak w ostatnich meczach toczyły wyrównany bój z bardziej doświadczonymi rywalkami. Kilka gier kończyło się wynikiem 3:2 w setach, wszystkie na korzyść drużyny Skarbka. Punkty w meczu wywalczyły: 1 Zosia Śliwka, Tosia Zembowicz oraz kapitan Ola Falarz. W meczu wystąpiły również Milena Mirecka oraz Natasza Adamczyk.

Całościowo sezon zawodniczki Bogorii mogą zaliczyć do udanych. Bardzo szybko zapewniły sobie utrzymanie i walczyły z najlepszymi drużynami ligi. Ich bilans końcowy to 7 zwycięstw, 6 remisów i 5 porażek. To przełożył się na 6. miejsce w tabeli. Tyle samo punktów wywalczyła piąta drużyna Politechniki Lubelskiej. Jeśli chodzi o indywidualne osiągnięcia to świetny sezon za sobą ma Zosia Śliwka. Jej bilans indywidualny to 23 zwycięstwa i 8 porażek. W rankingu indywidualnym całej ligi Zosia uplasowała się na 3. miejscu. Pozostałe nasze zawodniczki uzyskały bilans: Emilia Skuba 16-13, Milena Mirecka 14-17, Ola Falarz 8-2, Tosia Zembowicz 5-16, Natasza Adamczyk 3-10, Amelia Bukowska 0-1.