Miłosz Redzimski rozpoczyna walkę o Igrzyska Olimpijskie

You are currently viewing Miłosz Redzimski rozpoczyna walkę o Igrzyska Olimpijskie

Od jutra 17-letni zawodnik Dartom Bogorii rozpocznie singlowy kwalifikacyjny turniej w Sarajewie. Stawką awans do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Oprócz Miłosza w stolicy Bośni i Hercegowiny wystąpi również nasz Panagiotis Gionis. Panos do tej pory aż pięciokrotnie występował w Igrzyskach Olimpijskich, po raz pierwszy zadebiutował w imprezie czterolecia w Atenach w 2004 roku. Trener Tomasz Redzimski oprócz Miłosza na te zawody powołał również Samuela Kulczyckiego. W zmaganiach wystąpi 47 zawodników z Europy, którzy powalczą o pięć miejsc dających przepustkę do Paryża. Jeśli liczba uczestników nie zmieni się, zostaną przydzieleni do 12 grup: 11 po 4 tenisistów stołowych i jednej 3-osobowej. Po dwóch najlepszych, czyli łącznie 24, awansuje do dalszej fazy zawodów.

W sobotę, 18 maja wyłonieni zostaną finaliści tzw. Stage 2 K.O. To oni zagrają w Paryżu. Następnego dnia poznamy trzech kolejnych olimpijczyków, z tym że finaliści znów będą rozgrywać decydującego meczu (obaj uzyskają nominację). Dojdzie do spotkania pomiędzy przegranymi w niedzielnych półfinałach. Triumfator jako piąty zdobędzie „bilet” na IO do Paryża. Prawo gry w tegorocznych zawodach olimpijskich zapewniły sobie Polki – z rankingu drużynowego – w składzie: Natalia Bajor, Zuzanna Wielgos, Katarzyna Węgrzyn, Anna Węgrzyn.