Aleks Pakuła zagra w Mistrzostwach Europy Kadetów

You are currently viewing Aleks Pakuła zagra w Mistrzostwach Europy Kadetów

Zawodnik Bogorii w maju wywalczył 4 medale Mistrzostw Polski, sezon zakończył na drugim miejscu w rankingu indywidualnym zawodników do lat 15, a teraz otrzymał powołanie na Mistrzostwa Europy.

Aleks drugi rok z rzędu znalazł się składzie reprezentacji Polski na tą prestiżową imprezę. W tym roku Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów odbędą się w szwedzkim Malmoe w terminie 12-21 lipca. Zawodnik Bogorii w Skandynawii wystąpi w turnieju singlowym, drużynowym, deblowym z Janem Mrugałą oraz mikstowym z Katarzyną Rajkowską. Aktualnie 14-letni Aleks przebywa w Cetniewie i przygotowuje się wraz z kadrą do turnieju. Na obozie drużyny narodowej znajdują się również dwaj inni zawodnicy Bogorii Wojtek Szymczak oraz Michał Gawlas. Obaj byli również bardzo blisko by znaleźć się w składzie reprezentacji na Mistrzostwa Europy.

W ostatnich latach wiele radości kibicom reprezentacji w tych zawodach dostarczał Miłosz Redzimski. Tenisista Bogorii zdobywał złote krążki w grach podwójnych oraz drużynowych. W zeszłym roku doszedł do wielkiego finału singla Juniorów. Wówczas impreza rozgrywana była na polskiej ziemi w Gliwicach.