Zwycięstwo na początek sezonu

You are currently viewing Zwycięstwo na początek sezonu

Udanie rozgrywki LOTTO Superligi w kampanii 2024/2025 rozpoczęła drużyna Dartom Bogorii. Podopieczni trenera Pawła Fertikowskiego w pierwszym meczu pokonali 3:1 na wyjeździe Villa Verde Olesno.

Spotkanie było bardzo zacięte, a beniaminek Superligi bardzo wysoko postawił poprzeczkę aktualnym Drużynowym Mistrzom Polski. Zespół z Olesna bardzo wzmocnił swój skład na nowy sezon, sprowadzając Wang Zeng Yi Yaroslava Zhmudenko oraz piórkowca Taisei Matsuhitę. To właśnie ten ostatni w meczu otwarcia 3:1 w setach pokonał naszego Japończyka Jina Takuyę. W następnym pojedynku kapitalną grę zagrał olimpijczyk Miłosz Redzimski. 17-latek pokonał Zhmudenko 3:0 w setach i przełamał niekorzystną passę ostatnich gier z tym rywalem.

Dużo bardziej zacięte były kolejne dwie gry singlowe. Kapitan Marek Badowski mierzył się z popularnym Wandżim. Po czterech wyrównanych setach mieliśmy wynik 2:2. O losach wygranej zadecydował piąty skrócony set, a dokładnie jedna piłka. Przy stanie 5:5 w punktach lepiej akcję rozegrał Badowski i po raz pierwszy w meczu wyprowadził Bogorię na prowadzenie. Sytuacja powtórzyła się w czwartej grze. Bohater meczu Miłosz Redzimski z Japończykiem Matsushitą również wynik 2:2 i 5:5. Miłosz wykorzystał swój serwis i wygrywając ostatnią akcję dał zwycięstwo grodziskiej drużynie za trzy punkty. Wygrana za trzy oczka doda pewności siebie zespołowi, który w tym tygodniu zagra jeszcze dwa mecze. Najpierw w środę na wyjeździe przeciwko ZOOleszcz Gwieździe Bydgoszcz, a w piątek o godzinie 18 w naszej sali tenisowej przy Sportowej 29 w wielkim hicie Superligi z Dekorglassem Działdowo. Wstęp na mecz jest bezpłatny.

Villa Verde Olesno – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 1:3
Taisei Matsushita – Jin Takuya 3:1 (4:11, 11:9, 11:5, 11:8)
Jaroslav Zhmudenko – Miłosz Redzimski 0:3 (9:11, 9:11, 4:11)
Wang Zeng Yi – Marek Badowski 2:3 (9:11, 12:10, 12:10, 6:11, 5:6)
Taisei Matsushita – Miłosz Redzimski 2:3 (16:14, 8:11, 10:12, 14:12, 5:6)