Kuba Dobosz najlepszy w kraju

W dalekim Sępólnie Krajeńskim młody zawodnik Bogorii wygrał II Grand Prix Polski Młodzików (2010 i młodsi). Był to już jego drugi zwycięski turniej ogólnopolski w tym sezonie.

Zmagania w Sępólnie rozpoczęły się już w piątek, ale Kuba oraz drugi nasz adept Ignacy Sławiński zapewniony mieli od razu start w sobotnim turnieju głównym. W nim na zmienionych zasadach uczestniczyło 48 najlepszych Młodzików w Polsce. Zmagania turnieju głównego rozpoczęły się od rywalizacji w grupach. Rozstawiony z numerem 1 Kuba wygrał wszystkie pięć pojedynków, tracąc w nich zaledwie jednego seta. To zapewniło mu awans do 1/8 finału.

Czwartą pozycję w swojej grupie zajął z kolei Ignacy, co oznaczało dla niego grę w barażu o awans do najlepszej “16” zawodów. W decydującym spotkaniu Ignacy uległ 1:3 Maksymilianowi Gackowi. Ostatecznie Ignacy zajął miejsca w przedziale 17-24, co jest bardzo dobrym wynikiem w rywalizacji z 2 lata starszymi rywalami.

W niedzielnym grach Kuba rozkręcał się z pojedynku na pojedynek. Mecz 1/8 finału wygrał w stosunku 3:0. Od ćwierćfinału zaczęły się już trudniejsze pojedynki. Z leworęcznym Mateuszem Wiśniewski Kuba wygrał 3:1, ale wszystkie sety były bardzo zacięte. Starcie z Julianem Korzusem z Torunia nasz zawodnik też wygrał 3:1 w setach.

Największe wyzwanie na Kubę czekało w finale z Janem Mrugałą z Nowego Targu. Po dwóch setach wychowanek Bogorii prowadził 2:0. W trzecim miał nawet piłkę meczową, ale rywal najpierw ją obronił, a potem wygrał całego seta. Czwarty również padł łupem Mrugały i o zwycięstwie w całym turnieju zadecydował piąty set. W nim Kuba przegrywał już 4:7, ale nie pierwszy raz pokazał, że nawet w trudnych momentach potrafi rozgrywać bardzo dobre akcje. Od tego stanu wygrał 7 akcji, a rywal tylko 1. Dzięki wygranej w całych zawodach Kuba pozostanie na czele rankingu ogólnopolskiego.