Hit Ligi Mistrzów w Grodzisku Mazowieckim

You are currently viewing Hit Ligi Mistrzów w Grodzisku Mazowieckim


15 października (wtorek) o godzinie 18.30 zespół Dartomu Bogorii zagra bardzo ważne  spotkanie w ramach 2. kolejki grupy C Ligi Mistrzów z Drużynowym Wicemistrzem Niemiec 1. FC Saarbrücken-Tischtennis. Mecz tych czołowych europejskich drużyn zostanie rozegrany w Hali Sportowej przy ulicy Westfala 3a w Grodzisku Mazowieckim.

W pierwszym spotkaniu elitarnej Champions League grodziski zespół pokonał 3:0 na wyjeździe portugalski Gdcs Juncal. Zespół z Niemiec z kolei w takim samym stosunku pokonał Ping Pong Club Villeneuvois z Francji. Zwycięzca spotkania Bogorii z FC Saarbrucken obejmie prowadzenie w tabeli grupy C. Również w poprzednim sezonie grodziszczanie rywalizowali z tym niemieckim zespołem. Wówczas podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego triumfowali dwukrotnie (we własnej hali 3:0), zaś na wyjeździe w meczu o awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów pokonali gospodarzy 3:2.

W porównaniu do poprzedniego sezonu skład FC Saarbrucken nie zmienił się znacząco. Na pewno wzmocnieniem jest dojście Shang Kuna, który w zeszłym sezonie bronił barw Dekorglassu Działdowo i z którym Panos wygrał w pamiętnym finale LOTTO Superligi 3:2, broniąc w czwartym secie trzech piłek meczowych. Oprócz Chińczyka w dalszym ciągu w składzie są Patrick Franziska, Darko Jorgic oraz Tomas Polansky. Najbardziej utytułowany z tego grona jest Franziska, który w swoim dorobku posiada m.in. 5 złotych  medali Mistrzostw Europy.

Dartom Bogoria wystąpi w swoim podstawowym składzie Marek Badowski, Pavel Sirucek oraz Panagiotis Gionis. Grodziscy kibice liczą po raz kolejny na skuteczną i efektowną grę swojego lidera Panagiotisa Gionisa, który nie raz już udowadniał, że jest wstanie pokonywać najlepszych zawodników na świecie. Z pewnością w tym sezonie celu planem minimum dla całego klubu jest awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów i zwycięstwo z FC Saarbrucken do tego celu może mocno przybliżyć. Dlatego koniecznie trzeba sobie zarezerwować wieczór 15 października i być tego dnia z naszą drużyną w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a. Oprócz tenisa stołowego na światowym poziomie na kibiców będą czekać występy artystyczne oraz konkursy.