Wielkie zwycięstwo Dartom Bogorii przy Sportowej

You are currently viewing Wielkie zwycięstwo Dartom Bogorii przy Sportowej

Grodziscy tenisiści stołowi odnieśli trzecie zwycięstwo za trzy punkty. Tym razem podopieczni Pawła Fertikowskiego po rewelacyjnym spotkaniu pokonali 3:0 Dekorglass Działdowo.

Rywalizacje pomiędzy Bogorią, a Dekorglassem od kilku lat elektryzują fanów tenisa stołowego w całym kraju. To właśnie te zespoły spotkały się w ostatnim finale LOTTO Superligi, gdzie nasi zawodnicy triumfowali 3:2. Tym razem rywalizacja była dużo mniej zacięta. Przy dużym wsparciu grodziskiej publiczności w meczu otwarcia Jin Takuya pokonał 3:2 w setach Samuela Kulczyckiego. Kluczem do wygranej Japończyka była zmiana serwu na backhandowy. Kulczycki od czwartej partii miał bardzo duży problem z odbiorem, co pomogło Jinowi wyprowadzić Bogorię na prowadzenie

W drugim singlu Miłosz Redzimski rozegrał niemal perfekcyjny pojedynek przeciwko Jakubowi Dyjasowi. Miłosz nie dał większych szans 4-krotnemu Mistrzowi Polski w grze indywidualnej, przekonująco zwyciężając 3:0 w setach. Dużo bardziej wyrównany był pojedynek Marka Badowskiego z Jonathanem Grothem. Lider Dekorglassu wygrał pierwszą partię 11:8, jednak w trzech kolejnych setach to kapitan Bogorii był górą, doprowadzając grodziską publiczność do ekstazy.

Dzięki tej wygranej nasi gladiatorzy umocnili się na prowadzeniu w rozgrywkach LOTTO Superligi. Trzeba przyznać, że Miłosz, Jin i Marek zanotowali perfekcyjny tydzień, wygrywając w przeciągu 5 dni wszystkie trzy mecze ligowe. Kolejny mecz zawodnicy Dartom Bogorii rozegrają 25 października we własnej sali tenisowej przeciwko Polonii Bytom.

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Dekorglass Działdowo 3:0
Jin Takuya – Samuel Kulczycki 3:2 (11:7, 9:11, 11:13, 11:8, 6:4)
Miłosz Redzimski – Jakub Dyjas 3:0 (11:3, 11:8, 11:6)
Marek Badowski – Jonathan Groth 3:1 (8:11, 11:9, 11:9, 14:12)