Kolejne wygrane naszej młodzieży w Grand Prix Mazowsza

You are currently viewing Kolejne wygrane naszej młodzieży w Grand Prix Mazowsza

Weekendowe zawody wojewódzkie rozgrywały się pod dyktando młodych zawodników Bogorii. W Wyszogrodzie zostały rozegrane zmagania w kategorii Juniorów, Kadetów i Żaków

Na najwyższym stopniu podium stanęli nasi Wojtek Szymczak, Tosia Zembowicz oraz Oliwier Odolczyk. Adepci Akademii Tenisa Stołowego Bogorii szczególnie zdominowali rywalizację wśród Juniorów. W ćwierćfinałach zagrała aż 7 naszych reprezentantów, zaś w półfinale byli tylko zawodnicy Bogorii. Srebrny krążek wywalczył Dawid Budzich, który w wielkim finale uległ Wojtkowi 0:3 w setach. Brązowy medal trafił do debiutującego w Bogorii Hubert Kwieciński, zaś tuż za podium uplasował się Tomek Fabisiak. W mecz o trzecie miejsce Hubert po wyrównanym boju pokonał Tomka 3:2 w setach.

Nasza wychowanka Tosia z kolei w turnieju Juniorek straciła zaledwie jednego seta. W finale Zembowicz pokonała zawodniczkę KTS-u Nowy Dwór Mazowiecki Anastasię Murafę 3:0. W niedzielę dużą klasę pokazał nasz nowy zawodnik Oliwier Odolczyk. Oliwier stoczył w turnieju kilka wyrównanych gier, a w finale zmagań Kadetów zwyciężył Adama Osicę. Z bardzo dobrej strony pokazali się w tym turnieju również nasi Młodzicy i Żacy. Amelka Bukowska i Miłosz Zajda uplasowali się na miejscach 5-8, Mateusz Dąbrowski, Tymon Bednarek i Piotrek Zioło 9-12, zaś Krzysztof Kozłowski ukończył zmagania na miejscach 13-16.