Hubert Kwieciński na podium Grand Prix Polski Kadetów

You are currently viewing Hubert Kwieciński na podium Grand Prix Polski Kadetów

Szóstka zawodników Bogorii w terminie 11-13 października rywalizowała w turnieju ogólnopolskim rozgrywanym w Krakowie. W 1/8 finału mieliśmy aż czterech swoich reprezentantów. Z całej grupy najlepiej poradził sobie Hubert, który wywalczył brązowy medal.

W turnieju głównym wystartowali oprócz Huberta, Piotr Łącki, Jakub Dobosz, Oliwier Odolczyk i Ignacy Sławiński. Blisko dołączenia do tej piątki był Piotrek Zioło, który w eliminacjach wygrał cztery gry, ale w decydującym pojedynku o awansie do turnieju głównego musiał uznać wyższość rywala z Torunia. W sobotnim turnieju wszyscy nasi zawodnicy wywalczyli awans z grupy i zameldowali się w 1/16 finału. Do niedzielnych gier i 1/8 finału nie awansował jedynie Oliwier Odolczyk, który może być bardzo zadowolony ze swojego startu. Do turnieju przystępował z odległym 60 numerem. Po wielu świetnych meczach turniej ukończył na pozycjach 25-32.

Wiele emocji dostarczyła niedziela młodym zawodnikom Bogorii. W Krakowie czwórka wspomnianych tenisistów stołowych wzniosła się na wyżyny swoich umiejętności. Hubert w meczu o awans do półfinału pokonał Piotrka w stosunku 3:1 w setach. W pojedynku o finał nieznacznie 2:3 uległ Mateuszowi Wiśniewskiemu. Kuba z Ignacym minimalnie przegrali swoje gry, a następnie wygrali ostatnie mecze turnieju, kończąc zmagania na miejscach 9-12. Tym turniejem adepci Akademii Tenisa Stołowego Bogorii potwierdzili przynależność do ścisłej czołówki krajowej.