Świetny start Miłosza Redzimskiego w Mistrzostwach Europy

You are currently viewing Świetny start Miłosza Redzimskiego w Mistrzostwach Europy

Zawodnik Dartom Bogorii od zwycięstw w grze indywidualnej i deblowej rozpoczął zmagania w Mistrzostwach Starego Kontynentu, które do 20 października rozgrywane są w austriackim Linzu.

Przypomnijmy, że nasz wychowanek z racji wysokiej pozycji w rankingu światowym zapewniony miał start w obu konkurencjach w turnieju głównym. Jego pierwszym rywalem w singlu był bardzo dobrze znany Yaroslav Zhmudenko. W ostatnim czasie Miłosz często mierzył się z Ukraińcem w rozgrywkach międzynarodowych i ligowych. Spotkanie było bardzo trudne dla podopiecznego trenera Tomasza Redzimskiego. Po pięciu partiach to rywal prowadził 3:2 w setach. W szóstej z kolei Zhmudenko wyszedł na prowadzenie 6:2. Od tego momentu grodziski zawodnik wszedł na jeszcze wyższy poziom gry. Wygrał tego seta 11:9, a w siódmej decydującej partii nie dał szans przeciwnikowi zwyciężając 11:4.

Dziś rywalem Miłosza Redzimskiego w 1/16 finału gry pojedynczej będzie Francuz Simon Gauzy, który w pierwszej rundzie głównej drabinki minimalnie okazał się lepszy od przedstawiciela gospodarzy – Andreasa Levenko, wygrywając 4:3. Spotkanie Polaka i Francuza rozpocznie się o godzinie 15:50 (stół 1). Zawodnik Bogorii świetnie poradził sobie także w grze deblowej z Maćkiem Kubikiem. Młodzieżowi mistrzowie Europy do 21 lat wygrali z doświadczonym portugalskim duetem – Tiago Apolonia/Joao Monteiro 3:2. W walce o ćwierćfinał polski duet zmierzy się z Florentem Lambietem (Belgia) i Borgarem Haugiem (Norwegia). Mecz ten zaplanowany został na godzinę 9.30.

gra pojedyncza mężczyzn – 1/32 finału:
Yaroslav Zhmudenko (Ukraina) – Miłosz Redzimski 3:4 (10:12, 11:8, 11:8, 3:11, 11:3, 9:11, 4:11)

gra podwójna mężczyzn – 1/16 finału:
Maciej Kubik/Miłosz Redzimski – Tiago Apolonia/Joao Monteiro (Portugalia) 3:2 (7:11, 11:6, 7:11, 11:9)