Adepci naszej Akademii w formie

Po raz kolejny nasi młodzi zawodnicy odgrywali kluczowe role w zawodach wojewódzkich rozgrywanych w weekend. W kategorii Skrzatów, Młodzików i Kadetów łącznie wywalczyli pięć medali.

Szczególnie udany był nich niedzielny turniej kadetów rozgrywany w pobliskim Nadarzynie. Zarówno w kategorii chłopców jak i dziewczyn triumfowali zawodnic Bogorii. Swoje pierwsze zwycięstwo w tej kategorii wiekowej odniosła Milena Mirecka. W finale Milena, która przez cały turniej rywalizowała z zawodniczkami o trzy lata starszymi pokonała 3:1 w setach Dorotę Sass z MUKS Nadarzyn. W tej samej kategorii 5. miejsce wywalczyła Ola Oskiera. W gronie kadetów z kolei zwyciężył Mikołaj Giereło, który w finale okazał się lepszy 3:1 w setach od Mateusza Sakowicza. Na trzecim stopniu podium wśród kadetów stanął nasz Krzysztof Stąporek, który w grze o brąz pokonał Borysa Massalskiego z Return Piaseczno. Wśród chłopców startowali również Marcin Zieliński, który zajął miejsce w przedziale 17-20 oraz Kamil Sadowski, który ze względu na kontuzję musiał skreczować swoje pojedynki.

Tego samego dnia rozgrywane były również zawody w najmłodszej kategorii Skrzatów. W niej brązowy medal po wygraniu trzech pojedynków 3:0 w setach zdobył Michał Staranowicz. Dzień wcześniej na trzeciej pozycji uplasował się w gronie Młodzików Jakub Dobosz. Kuba podobnie jak Milena w Gostyninie musiał zmagać się z przeciwnikami o trzy lata starszymi. Mimo to do półfinału szedł jak burza pokonując trzech przeciwników. W walce o finał przegrał swój pojedynek 1:3 w setach, jednak w walce o brąz pokonał 3:0 w setach starszego Igora Murasickiego. Na wysokim 5. miejsce w tym turnieju znalazł się Piotrek Garwoła, który przegrał tylko jedną grę z późniejszym zwycięzcą Dawidem Budzichem. Na miejscu 17-20 uplasowała się Zuzia Gutkowska, w przedziale 21-24 znalazł się Tomek Fabisiak, zaś 33-48 Franek Bukowski. Całej grupie gratulujemy udanego startu.