W Grodzisku od 2014 roku działa sieć szkółek tenisa stołowego, która została nazwana Akademią Tenisa Stołowego (ATS). Nasze treningi skierowane są głownie dla dzieci w wieku od 5 do 8 lat, lecz jak co roku zbiera się liczna grupa starszych dzieci zafascynowana tą dyscypliną sportu, której zapewniamy warunki do jak najlepszego rozwoju.

Wyróżnia nas między innymi to, że prowadzimy zajęcia w większości szkół podstawowych na terenie naszej gminy, które bardzo często są dopasowane pod godziny zajęć lekcyjnych najmłodszych klas. Prowadzimy treningi według programu “FUNdamenty od Marzenia do Mistrzostwa” autorstwa Jerzego Grycana. Program ten został oparty na chińskim systemie szkolenia. Ciekawe jest to, że w każdej Akademii realizujemy te same założenia, więc nie ma znacznych różnic pomiędzy grupami rówieśniczymi.

Coroczny nabór zapewnia możliwość ciągłego szkolenia dla poszczególnych roczników tworzących grupy według poziomu zaawansowania. Na początku w szczególności wynika on z zaangażowania dzieci jak i rodziców bez pomocy których w dzisiejszych czasach bardzo ciężko jest uprawiać sport wyczynowo. Staramy się zapewnić w każdej grupie treningowej tak zwany “mały świat”, czyli zróżnicowanie od uchwytu rakietki aż po styl gry, w zależności od poziomu naszych adeptów.

Dla najmłodszych zapewniamy specjalnie obniżane stoły oraz rakietki ze zmniejszoną rączką. Nasze grupy liczą maksymalnie 10 osób na jednego trenera (często mniej). Dążymy do tego, żeby utrzymać jak najwyższą jakość. Przede wszystkim dbamy o to, żeby dzieci czuły się komfortowo podczas zajęć.