AO: szybkie porażki graczy Bogorii

Jung Youngsik i Daniel Górak zostali wyeliminowani już w 1/32 finału gry pojedynczej turnieju Austrian Open w Wels.

Rozstawiony z numerem szóstym w singlu Jung nieoczekiwanie uległ Szwedowi Mattiasowi Karlssonowi 1:4 (9-11, 11-5, 3-11, 6-11, 6-11), natomiast reprezentant Polski przegrał z Anglikiem Liamem Pitchfordem, sklasyfikowanym na 57. miejscu w rankingu ITTF, również 1:4 (10-12, 8-11, 11-4, 7-11, 9-11).

W 1/8 finału gry podwójnej występujący z Kim Minseokiem Jung nie sprostał angielskiej parze Daniel Reed/Samuel Walker. Rozstawieni z drugim numerem Koreańczycy przegrali 2:3 (11-7, 6-11, 11-4, 9-11, 11-13).

Dla Daniela Góraka był to czwarty start w 2015 roku w zawodach World Tour (poprzednio wystąpił na Węgrzech, w Katarze i w Czechach). Jung Youngsik zagrał już dziesiąty turniej najbardziej prestiżowego światowego cyklu w tym roku. Reprezentant Korei Południowej jest trzeci w klasyfikacji generalnej singla oraz pierwszy w klasyfikacji debla.

W kalendarzu ITTF World Tour teraz trzy turnieje niższej rangi (Challenge Series). Następne zawody z cyklu Major Series odbędą się w dniach 21-25 października w Warszawie.