Błyskawiczne zwycięstwo w Rzeszowie

You are currently viewing Błyskawiczne zwycięstwo w Rzeszowie

W piątek tenisiści Bogorii bardzo pewnie pokonali w drugiej kolejce LOTTO Superligi zespół AZS Politechnika Rzeszów. Na Podkarpaciu w trzech pojedynkach singlowych nasi zawodnicy stracili zaledwie jednego seta.

Zespół z Rzeszowa w zeszłym sezonie LOTTO Superligi zdobył brązowy medal, ulegając w półfinale rozgrywek Kolpingowi Frac Jarosław. Kolping później w wielkim finale LOTTO Superligi pokonał naszą drużynę. Również w tym sezonie ekipa prowadzona przez grającego trenera Tomasza Lewandowskiego również ma bardzo mocny skład. Oprócz Lewandowskiego występuje w Politechnice dwóch mocnych Rosjan Lakeev oraz Ismailov. Bogoria jednak dysponuje w tym sezonie jednym z najlepszych składów w LOTTO Superlidze. Do Rzeszowa udaliśmy się w identycznym składzie jak na inaugurację LOTTO Superligi, czyli: Panagiotis Gionis, Marek Badowski i Pavel Sirucek.

Spotkanie rozpoczęło się od gry Pavla Sirucka z Vasilym Lakeevem. Pavel przypomniał sobie najlepszy gry ligowe z poprzedniego sezonu i nie dał najmniejszych szans Rosjaninowi pewnie zwyciężając 3:0 w setach. Większych szans swojemu przeciwnikowi nie dał również Panagiotis Gionis Jedynie w drugim secie Saadi Ismailov nawiązał równą walę, jednak i tą partię przegrał 10:12. Panos wygrywając 3:0 w setach powiększył prowadzenie naszego zespołu do 2:0. Przysłowiową kropkę nad i w trzeciej grze postawił Marek Badowski, który 3:1 pokonał Mistrza Polski w singlu z 2016 roku Tomasza Lewandowskiego. Tym samym Badowski wygrał swój drugi mecz ligowy w tym sezonie i potwierdził, że jest dobrze przygotowany do rozpoczynających się 19 września Mistrzostw Europy. W Mistrzostwach, które zostaną rozegrane w hiszpańskim Alicante wystąpi także Pavel Sirucek i Panagiotis Gionis. A na razie po dwóch spotkaniach LOTTO Superligi Bogoria z dorobkiem pięciu punktów plasuje się na trzecim miejscu.

Fibrain AZS Politechnika Rzeszów – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 0:3

Vasily Lakeev – Pavel Sirucek 0:3 (8:11, 7:11, 6:11)
Saadi Ismailov – Panagiotis Gionis 0:3 (7:11, 10:12, 9:11)
Tomasz Lewandowski – Marek Badowski 1:3 (5:11, 10:12, 11:5, 3:11)