Sukces turnieju Bogorii

Ponad 60 zawodników z Grodziskiej Ligi Zakładowej, Akademii Tenisa Stołowego i Młodej Bogorii stanęło na starcie sobotniego turnieju organizowanego przez nasz klub.

Zawody które miały przede wszystkim na celu pogłębienie więzi między wszystkimi tenisistami tworzącymi nasz klub rozpoczęły się od rywalizacji Grodziskiej Ligi Zakładowej. Zawodnicy, którzy początkowo walczyli w grupach mieli możliwość rozegrania wielu gier. W półfinałach Artur Wiśniewski pokonał Artura Tytza, zaś w pojedynku graczy Omegi Jerzy Kiełbik wygrał z Pawłem Zaszczyńskim. W wielkim finale zawodnik Dartomu Artur Wiśniewskim po pojedynku rozgrywanym na wysokim jak na Amatorów poziomie pokonał 3:1 Kiełbika. W meczu o trzecią pozycję tryumfował Paweł Zaszczyński.

Następnie do turnieju, który rozgrywany był na hali sportowej przy ulicy Westfala 3a przystąpiły dzieci z naszej Akademii Tenisa Stołowego oraz Młodej Bogorii. W zawodach Akademii Tenisa Stołowego rywalizowano w dwóch kategoriach wiekowych. Po raz pierwszy młodzi adepci naszej Akademii mieli możliwość konkurowania ze sobą w grze na punkty i naprawdę często dochodziło między nimi do ciekawych i wyrównanych pojedynków. Dzieci z zerówki po raz kolejny rywalizowały w wielu ciekawych konkurencjach przygotowanych przez naszych trenerów. Jeśli chodzi o turniej Młodej Bogorii to tam również doszło do podziału na kategorie pod względem umiejętności. Ozdobą całych rozgrywek były pojedynki między medalistami niedawno zakończonych Mistrzostw Polski Młodzików czyli Miłoszem Redzimskim, Szymonem Wiśniewskim i Adamem Banasikiem.

Na sam koniec do rywalizacji przy stołach stanęli rodzice naszych zdolnych zawodników. Bardzo ucieszył nas fakt, że na starcie stanęło wielu rodziców, którzy do walki podeszli bardzo poważnie poważnie. Wiele pojedynków było niezwykle wyrównanych i kończyło się wynikiem 3:2. Mimo współzawodnictwa było widać, że gra przy stole sprawia im ogromną frajdę i przyjemność. Zawody w których nie najważniejszy był wynik sportowy, a możliwość spędzenia wspólnego czasu osób, które tworzą ten klub należy zaliczyć do niezwykle udanych. Na pewno tego typu turnieje tylko poprawiają atmosferę w samym klubie i zbliżają wszystkich do siebie. Poniżej szczegółowe wyniki.

Grodziska Liga Zakładowa
1. Artur Wiśniewski
2. Jerzy Kiełbik
3. Paweł Zaszczyński
Akademia Tenisa Stołowego-Zerówka
1. Artur Redzimski
2. Szymon Szewczak-Kuciński
Akademia Tenisa Stołowego-Zaawansowani
1. Fabian Sprzączak
2. Staś Wróblewski
3. Jaś Wróblewski
Młoda Bogoria-Mali Mistrzowie
1. Kamil Sadowski
2. Marcin Zieliński
3. Piotr Garwoła
Młoda Bogoria-Mistrzowie
1. Zosia Śliwka
2. Krzysztof Stąporek
3. Karol Boczkowski
Młoda Bogoria-Arcymistrzowie
1. Miłosz Redzimski
2. Szymon Wiśniewski
3. Adam Banasik
Rodzice
1. Robert Stąporek
2. Mariusz Giereło
3. Arkadiusz Garwoła