LOTTO Superliga: Mamy lidera

W ciągu niecałych trzech dni tenisiści Dartom Bogorii odnieśli dwa zwycięstwa w rozgrywkach LOTTO Superligi. Oba w stosunku 3:1, na wyjeździe z AZS Fibrain Politechniką Rzeszów, a drugie wczoraj we własnej hali z LOTTO ZOOleszcz Gwiazdą Bydgoszcz.

Podsumowanie tych gier zacznijmy od piątkowej rywalizacji w Rzeszowie. Do składu w miejsce Panagiotisa Gionisa po kilku miesiącach przerwy pojawił się Masaki Yoshida. Japończyk od razu zaliczył świetny debiut w tym sezonie i poprowadził ekipę trenera Tomka Redzimskiego do zwycięstwa wygrywając oba pojedynki singlowe. Masaki pokonał najpierw po wyrównanym boju 3:2 w setach Pang Yew En Koena. W drugim zaś pojedynku dosyć pewnie odprawił kapitana gospodarzy Tomasza Lewandowskiego 2:0 (oba sety w stosunku 11:7). Ważne oczko dorzucił bezbłędny w ostatnim czasie Pavel Sirucek, który 3:0 zwyciężył Lewandowskiego w grze otwarcia. Jedyny punkt dla Politechniki wywalczył Piotr Chodorski, który wygrał 3:2 w setach z Markiem Badowskim.

Jeszcze bardziej wymagające dla naszego zespołu było wczorajsze starcie z LOTTO ZOOleszcz Gwiazdą Bydgoszcz. Zespół z Kujaw bardzo dobrze rozpoczął sezon i znajduje się w czołówce tabeli. Jednak i tym razem przeciwnicy nie znaleźli sposobu na Masakiego Yoshidę oraz Pavla Sirucka. Yoshida najpierw w spotkaniu otwierającym mecz pokonał 3:1 Artura Grelę, a następnie okazał się lepszy od swojego rodaka Asuki Machiego 2:1 w setach. To drugie zwycięstwo Masakiego przypieczętowało wiktorię Dartom Bogorii w całym meczu. Przed grą Japończyka przy stanie 1:1 Pavel Sirucek pokonał 3:1 w setach zawsze groźnego Slavę Burova. Niestety poległ znów Marek Badowski, który musiał uznać wyższość Machiego 3:1 w setach.

Wczoraj dosyć sensacyjnie u siebie z Politechniką Rzeszów przegrał Dekorglass Działdowo dzięki czemu udało nam się wyprzedzić Dekorglass w tabeli i awansować na fotel lidera LOTTO Superligi. Aktualnie po ośmiu meczach Dartom Bogoria ma 20 punktów, tyle co wspomniany zespół z Działdowa. Tuż za naszymi plecami są zespoły Kolpingu Jarosław oraz Energii Manekin Toruń, które mają tylko jeden punkt mniej. Do końca pierwszej rundy zasadniczej LOTTO Superligi pozostały już tylko trzy kolejki. Następny mecz w naszej hali sportowej przy ulicy Westfala 3a Dartom Bogoria zagra 1 grudnia z ASTS Olimpią Unią Grudziądz.