MŚ: zwycięstwa Góraka!

Daniel Górak po zwycięstwie nad Michaelem Tauberem (Izrael) 4:2 awansował do 1/32 finału mistrzostw świata w Suzhou. O ćwierćfinał miksta zagra Paweł Fertikowski.

W starciu Góraka z Tauberem decydujący był piąty set, którego Polak wygrał 16:14, obejmując prowadzenie 3:2. Nasz zawodnik wygrał trzy partie z rzędu, bowiem przegrywał 1:2. W 1/32 finału mistrz Polski zmierzy się z Koreańczykiem Kim Min Seokiem (pojedynek w środę). Z turniejem singla pożegnał się Paweł Fertikowski, który w czterech setach uległ Chen Weixingowi z Austrii.

Leworęczny zawodnik Bogorii znakomicie radzi sobie za to w grze mieszanej. Wspólnie z Katarzyną Grzybowską jest już w 1/8 finału, co jest wyrównaniem wyniku tej pary sprzed dwóch lat z Paryża. O ćwierćfinał reprezentanci Polski zmierzą się ze słowackim mikstem Pistej/Balazova (gra w środę).

Górak wspólnie z Jakubem Dyjasem jest w najlepszej "16" gry podwójnej. W 1/16 finału Polacy pokonali najwyżej rozstawioną parę Chiang/Huang (Tajwan) 4:3. W pierwszej rundzie biało-czerwoni wyeliminowali Francuzów Mattenet i Salifou – 4:1. O awans do ćwierćfinału spotkają się w środę z Japończykami Masataką Morizono i Yuyą Oshimą.