Sylwetka Panagiotisa Gionisa

Wczoraj swoje 41 urodziny obchodzi lider oraz jeden z głównych architektów dwóch Drużynowych Mistrzostw Polski dla Bogorii Panagiotis Gionis, w związku z tym chcielibyśmy wszystkim naszym kibicom przybliżyć sylwetkę solenizanta.

Pochodzący z Grecji Panos po zebraniu pierwszych tenisowych szlifów przeniósł się do Francji, w której występował przez większość swojej kariery. To właśnie po przenosinach do Francji zdecydował się na zawodowe uprawianie tenisa stołowego. Wcześniej grę łączył ze studia, gdyż może nie każdy wie posiada on również uprawnienia stomatologiczne i jest również z zawodu dentystą.

To właśnie w XXI wieku Panos święcił największe sukcesy w swojej karierze. Zdecydowanie najbardziej udanym turniejem w jego karierze były Mistrzostwa Europy w 2013 roku, rozgrywane w Austriackim Schwechat. Wówczas sięgnął po jedyne dwa medale Mistrzostw Starego Kontynentu. W drużynie stanął na drugim stopniu podium, zaś w singlu wywalczył brązowy medal. Po tym sukcesie, w 2014 roku został zaproszony do drużyny Europy na międzynarodowe spotkanie z zespołem Azji. W tym samym roku zajmował najwyższe 18. miejsce w światowym rankingu ITTF.

Tenisista Bogorii może się również pochwalić uczestnictwem w czterech Igrzyskach Olimpijskich. Zadebiutował w nich w 2004 roku w stolicy swojego kraju Atenach. Później grał również na Olimpiadzie w Pekinie, Londynie oraz Rio de Janeiro. Z pewnością celem jaki Panos stawia sobie na następne miesiące jest awans na piąte Igrzyska, które planowo mają się odbyć w tym roku w Tokio.

Co ciekawe w rozgrywkach drużynowych Panos, gdy dochodził do finału ze swoją drużyną zawsze te decydujące mecze wygrywał. Był Mistrzem Niemiec z Borussią Dusseldorf, Grecji z ekipą z Aten, Czech z TTC Ostrava i oczywiście Polski w barwach Dartom Bogorii Grodzisk Mazowiecki. Przy zwycięstwach w LOTTO Superlidze w 2017 i 2019 roku zawsze był kluczową postacią. W finałowych spotkaniach pokonywał na pozycji numer jeden Kaia Konishiego oraz Shang Kuna. Z pewnością w pamięci kibiców utknęło spotkanie z Chińskim zawodnikiem Dekorglassu Działdowo. W nim Panos przegrywał 2:1 i 10:8, mimo to pokazał klasę zwyciężając 3:2 w setach, robiąc pierwszy krok w drodze do 7 tytułu Drużynowego Mistrza Polski dla Bogorii.

Aktualnie Grek drugi rok łączy występy w barwach Bogorii ze spotkaniami w Lidze Japońskiej, gdzie od początku pokochali go kibice z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jego defensywny styl gry na beckhendzie w połączeniu ze świetnym atakiem forhandem od początku przypadł do gustu grodziskiej publiczności. W trakcie trzech lat gry dla Bogorii Panagiotis dał się poznać jako bardzo otwarta oraz koleżeńska osoba, robiąca świetną atmosferę w drużynie. Nie możemy się doczekać jego kolejnych występów w naszych barwach i oczywiście życzmy mu spełnienia marzeń tych zawodowych oraz prywatnych z okazji urodzin.