Przez gęste sito eliminacji musiał przejść Panagiotis Gionis by awansować do turnieju głównego. Pano by awansować do najlepszej 32 turnieju musiał pokonać trzech mocnych przeciwników.

Do Budapesztu po spotkaniu z Kolpingiem Frac Jarosław udało się trzech tenisistów stołowych Bogorii, czyli Marek Badowski, Pavel Sirucek oraz właśnie Gionis. Start od pierwszej rundy eliminacji rozpoczął Marek Badowski. Za przeciwnika w pierwszym pojedynku miał Francuza Romaina Ruiza, którego pewnie pokonał 4:0 w setach. Od drugiej rundy eliminacji do gry przystąpili również Panos i Pavel. Wszyscy nasi zawodnicy pokonali swoich przeciwników w drugiej rundzie. Panos nie dał żadnych szans pokonując 4:0 Yevhena Pryshchepe. W takim samym samym stosunku Pavel uporał się z Kalinikosem Kreangą. Najbardziej zacięty pojedynek stoczył Badowski, który 4:3 w setach pokonał brązowego medalistę Drużynowych Mistrzostw Świata z 2016 roku Samuela Walkera.

Po zwycięstwie we wtorkowych grach zawodnicy Bogorii wczoraj przystąpili do trzeciej rundy eliminacji. W niej Panos pokonał 4:1 wymagającego przeciwnika jakim jest Francuz Tristan Flore. Na bardzo trudnego rywala trafił również Sirucek. Mierzył on się z aktualnym Wicemistrzem Europy Ovidiu Ionescu. Po niezwykle zaciętej batalii Czech wygrał 4:3 i podobnie jak Gionis awansował do czwartej rundy eliminacji. Swoje spotkanie przegrał za to niestety Marek Badowski, który również po siedmiosetowym meczu przegrał z Czechem Davidem Reitspiesem. Do decydującej gry o awans do turnieju głównego Hungarian Open stanęli zatem Panagiotis Gionis oraz Pavel Sirucek. Bardzo trudne zadanie stało przed Siruckiem, który za przeciwnika miał Chińczyka Zhou Yu. Pavel nie sprostał Chińczykowi i przegrał 0:4. Na wysokości zadana stanął za to Panos, który pokonał 4:3 w setach Gustavo Tsuboia. Ta wygrana dała mu awans do turnieju głównego, który rozpoczyna się dzisiaj. W nim o 20.30 zmierzy się z Kristianem Karlssonem, który na co dzień występuje w Borussii Dusseldorf.  Będzie to zatem przedsmak rywalizacji, która już za tydzień odbędzie się w naszej hali sportowej przy ulicy Westfala 3a.