You are currently viewing Pavel Sirucek dwukrotnym Mistrzem Czech. Marek Badowski z dwoma medalmi Mistrzostw Polski.

Przez cały weekend w całej Europie odbywały się krajowe czempionaty. Tytuł najlepszego zawodnika Czech w singlu i deblu zdobył Pavel Sirucek. W 87. indywidualnych Mistrzostwach Polski brąz w singlu oraz srebro w deblu wywalczył z kolei Marek Badowski.

Z pewnością nasi tenisiści muszą być bardzo zadowoleni po zakończonym weekendzie. Pavel Sirucek po raz kolejny udowodnił, że odkąd dołączył do drużyny Bogorii poczynił ogromny postęp w swojej grze. Siru obronił tytuł Mistrza Czech wywalczony przed rokiem. Tym razem w Teplicach w finale singla nasz tenisista mierzył się z występującym na co dzień w niemieckiej Bundeslidze Lubomirem Jancarikiem. Po stojącym na bardzo wysokim poziomie pojedynku Pavel zwyciężył 4:2 w setach. Do złotego medalu w singlu Sirucek dołożył jeszcze złoty medal w grze podwójnej. Pavel stworzył mistrzowski debel z Tomasem Polansky. W finale pokonali 3:0 w setach Tomasa Treglera oraz Tomasa Konecnego.

Dwa medale w trakcie Mistrzostw Polski zdobył również Marek Badowski. Marek do niedzielnych rozgrywek szedł jak burza, nie przegrywając ani jednego pojedynku w singlu i deblu wraz z Patrykiem Zatówką. W grze o awans do półfinału singla Marek Badowski pokonał 4:1 w setach Jarosława Tomickiego. W grze o awans singla na Marka czekał bardzo dobrze dysponowany w Gliwicach Patryk Chojnowski. Mimo zażartej walki o każdą piłkę Marek uległ 2:4 w setach. Chojnowski uskrzydlony zwycięstwem z Markiem zwyciężył w całym turnieju i pierwszy raz został Mistrzem Polski. Naszemu Markowi z kolei nie udało się również zdobyć mistrzowskiego tytułu w deblu. Tym razem para Badowski/Zatówka ulegli 2:3 w setach Konradowi Kulpie oraz Tomaszowi Kotowskiemu.