Poznaliśmy zwycięzców zmagań w singlu i deblu w największym ogólnopolskim turnieju skrzatów i żaków – Pingla Cup w Grodzisku Mazowieckim.

To zawody, w których występowali m.in. Miłosz Redzimski, Natalia Bogdanowicz, Zofia Śliwka, Wiktoria Wróbel i Aleks Pakuła, dziś już medaliści Mistrzostw Europy w różnych kategoriach wiekowych.

W tegorocznej ósmej edycji Pingla Cup, w grze pojedynczej triumfowali: skrzatki i skrzaci – Zuzanna Honkowicz (MKS Radość Gorlice) i Wojciech Flaumenhaft (AZS Fibrain Politechnika Rzeszów); żaczki i żacy – Izabela Skowrońska (KS Nowa Era Toruń) i Hubert Kwieciński (KTS Wicher Lisiec Wielki).

W grze deblowej zwyciężali: Miłosz Grocholski i Jakub Pankowski (LKS Odra Głoska/LUKS Chełmno) w skrzatach oraz Hubert Kwieciński (KTS Wicher Lisiec Wielki) i Jakub Turecki (UKS Gryf Gdów) w żakach.

W nowej hali sportowo-widowiskowej w Grodzisku Mazowieckim rywalizowała m.in. grupa medalistów tegorocznych Mistrzostw Polski żaków w Olkuszu.

Mistrzowie i Wicemistrzowie VIII Pingla Cup:

Skrzatki: Zuzanna Honkowicz (MKS Radość Gorlice) – Julia Szarmach (MLKS Ostródzianka Ostróda) –
Skrzaci: Wojciech Flaumenhaft (AZS Fibrain Politechnika Rzeszów) – Miłosz Grocholski (LKS Odra Głoska)
debel: Miłosz Grocholski/Jakub Pankowski (LKS Odra Głoska/LUKS Chełmno) – Antoni Szarmach/Wojciech Flaumenhaft (MLKS Ostródzianka Ostróda/AZS Fibrain Politechnika Rzeszów)

Żacy: Hubert Kwieciński (KTS Wicher Lisiec Wielki) – Jakub Turecki (UKS Gryf Gdów)
Żaczki: Izabela Skowrońska (KS Nowa Era Toruń) – Greta Kowalik (LUKS Chełmno)
debel: Hubert Kwieciński/Jakub Turecki (KTS Wicher Lisiec Wielki/UKS Gryf Gdów) – Karol Kaczmarczyk/Adam Stachowiak (MKS Skawa Wadowice/KS AZS UWM w Olsztynie)

Ponad 500 osób, 230 dzieci i 40 wolontariuszy przez cały weekend tworzyło niesamowitą atmosferę największego ogólnopolskiego turnieju dla Skrzatów i Żaków. W tym roku już po raz siódmy na hali sportowej przy ulicy Westfala 3a w Grodzisku Mazowieckim odbywały się zawody Pingla Cup.

Przygotowania organizacyjne zaczęły się już parę miesięcy wcześniej, wszystko po to by dzieci, rodzice i trenerzy mogli cieszyć się niezwykłą atmosferą naszego turnieju. Po raz pierwszy w historii imprezy liczba uczestników przekroczyła 200 dzieci. Oznaczało to bardzo trudne wyzwanie przed organizatorami oraz wolontariuszami, którzy salę przygotowywali już w czwartek.

Jak zawsze przy okazji naszych zawodów nie zabrakło ważnych osób dla klubu i Grodziska Mazowieckiego na otwarciu zawodów. W sobotę i niedzielę odwiedzili nas burmistrz Grzegorz Benedykciński oraz jego zastępca Michał Klonowski. Swoją obecnością zaszczycił nas również kierownik hali Marek Masłowski oraz Prezes Bogorii Dariusz Szumacher. To właśnie Prezes naszego klubu otworzył turniej w sobotę i niedzielę

Nasi organizatorzy i wolontariusze dali z siebie wszystko przez ten długi weekend. O tym wszystkim świadczy fakt, że na sali spędzili 25 godzin. To właśnie wolontariuszom należą się  ogromne słowa uznania. Otwarcie jak na tenisowej Lidze Mistrzów, pokazy taneczne, wywiady, warsztaty i liczne konkursy. Tego wszystkiego nie ma na żadnym innym turnieju w Polsce. Widać było na każdym kroku uśmiech dzieci oraz zadowolenie rodziców i trenerów. Dodatkowo dzieci miały okazję zagrać dużą ilość gier z rówieśnikami z całej Polski.

Świetnie spisał się również prowadzący Artur Stanowski, który nie mógł opędzić się od dzieci. W pewnym momencie ustawiała się do niego kolejka, by tylko zrobił z nimi wywiad. Nie zabrakło również gier na bardzo wysokim poziomie. Prawie wszystkie finały singla kończyły się wynikiem 3:2 w setach, ale nie wyniki są najważniejsze w naszym turnieju. Najważniejsze jest to, że dzieci mogły poczuć się jak gwiazdy tenisa stołowego i udało się w nich obudzić marzenia o byciu mistrzem w przyszłości. Dzięki temu mamy nadzieję, że po powrocie do swoich klubów zaczną trenować ze zdwojoną siłą.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim dzieciom, że wspólnie mogliśmy przeprowadzić tak świetny turniej. Mamy nadzieję, że widzimy się w następnym roku. W linku poniżej wszystkie wyniki i klasyfikacje turniejów we wszystkich kategoriach:

Wyniki turniejów

 

Wiele radości i pozytywnych emocji dostarczyła wszystkim uczestnikom V edycja turnieju ogólnopolskiego Pingla Cup. W zawodach organizowanych przez klub Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki uczestniczyło 140 dzieci z całej Polski.

Z Nowego Targu, Kraśnika, Brzegu Dolnego oraz odległych miejscowości naszego kraju w sobotę i niedzielę do hali sportowej przy ulicy Westfala 3a zjechali się Skrzaci oraz Żacy. Wszyscy uczestnicy oprócz sportowej rywalizacji mieli okazję poczuć się jak zawodnicy LOTTO Superligi, a także otrzymać wartościowe nagrody. Dzieci miały możliwość rozgrywania swoich spotkań na specjalnej wykładzinie gerflor. Niemal wszyscy zawodnicy wraz z rodzicami i trenerami udzielali wywiadów trenerowi naszej pierwszej drużyny Tomaszowi Redzimskiemu, co również sprawiło im wiele frajdy. Do tego różne konkursy oraz zabawy sprawiły, że każde dziecko z Grodziska Mazowieckiego wracało z dużym uśmiechem na twarzy.

Turniej został w sobotę otwarty przez burmistrza Grodziska Mazowieckiego Grzegorza Benedykcińskiego, starostę Grodziskiego Marka Wieżbickiego, a także prezesa naszego klubu Dariusza Szumachera. Wszyscy z nich życzyli dzieciom dobrej zabawy, a także sportowej rywalizacji w duchu fair play. W niedzielę z kolei oprócz tych samych gości, zawody otwierał kierownik obiektu przy ulicy Westfala 3a Marek Masłowski. Wielkim przeżyciem dla dzieci było również wyczytanie przez spikera oraz zbiegnięcie do pola gry w rytmie muzyki eye of the tiger. Ciekawych możliwości nie zabrakło również dla rodziców oraz trenerów. Ci pierwsi mogli wziąć udział w warsztatach psychologicznych “Jak być dobrym rodzicem”, z kolei trenerzy mieli możliwość wysłuchania warsztatów technicznych trenera Tomka.

W niedzielę kolejną atrakcją przygotowaną przez organizatorów dla dzieci była możliwość pogrania z medalistą Mistrzostw Polski seniorów Kubą Folwarskim. Kolejka do Kuby była bardzo długa, a każda wygrana z tak dobrym zawodnikiem sprawiała przyjemność. Dzięki rekordowej puli nagród w historii turnieju Pingla Cup bardzo dużo dzieci mogło wygrać nagrody w losowaniach. Najlepsi zawodnicy w danych kategoriach mogli z kolei otrzymali wartościowe nagrody ufundowane przez firmę Stiga. Wręczenia nagród dokonywał m.in. zawodnik LOTTO Superligi Paweł Fertikowski. Sam turniej został przeprowadzony sprawnie. 

To wszystko było możliwe dzięki wsparciu wielu podmiotów i firm. Chcielibyśmy szczególnie serdecznie podziękować firme DPD, Ministerstwu Sportu i Rekreacji, Urzędowi Marszałkowskiemu, Mazovii, Grodziskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, firmie Dartom oraz Stidze za wsparci finansowe oraz ufundowane nagrody. Uczestnikom turnieju, trenerom oraz rodzicom chcielibyśmy z kolei podziękować za stworzenie niezwykłej atmosfery oraz wszystkie miłe słowa. Liczymy, że wszyscy wrócicie do nas za rok na VI edycję turnieju Pingla Cup


Za nami drugi, a zarazem ostatni dzień zmagań IV Edycji Pingla Cup. Tym samym poznaliśmy zwycięzców rozgrywanych kategorii. Przez dwa dni zmagań w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a w Grodzisku Mazowieckim, udział w turnieju wzięło ponad 130 dzieci z całej Polski.


W kategorii Żaczek najlepsza okazała się Natalia Bogdanowicz, która po bardzo trudnym pojedynku wygrała z Julią Bartkiewicz. Wśród chłopców najlepszy okazał się Rafał Formela, który po 4-setowym pojedynku pokonał Artura Gromka. Najlepszym deblem dzisiejszego dnia okazała się męska para Artur Gromek/Rafał Formela, która pokonała w wielkim finale parę dziewcząt w składzie Zosia Śliwka/Natalia Bogdanowicz.

Bardzo zacięty przebieg miały miejsce w kategorii Skrzatów. Wsród chłopców najlepszy okazał się Fabian Sprzączak, który po zaciętym finale pokonał Krzysztofa Wnęka. Wśród dziewczyn najlepsza okazała się Anna Ulatowska, która obroniła się przed groźnym odrabianiem strat ze strony swojej przeciwniczki Zuzanny Piekarczyk. Wśród debli Skrzatów Krzystof Wnęk wraz z Aleksem Pakułą pokonali parę z klubu Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki, Fabian Sprzączak/Stanisław Wróblewski. Najlepszą parą deblową wśród dziewczynek został duet Zuzanna Bazylewska/Anna Ulatowska, który w finale pokonał duet Zuzanna Piekarczyk/Weronika Pilarska.

Dziękujemy bardzo naszym wszystkim sponsorom, dzięki którym IV edycja naszego turnieju Pingla Cup nie mogła by się odbyć. A byli nimi: DPD, PZU, Artengo, Stiga, OSiR, Sound Garden Hotel, Czarpol, Gminie Grodzisk Mazowiecki, Powiatowi Grodziskiemu. Bez Was, nie byłoby tego wyjątkowego turnieju.


35 zawodników, blisko 300 spotkań, wiele emocjonujących akcji, a także niesamowite atrakcje. To wszystko działo się w trakcie III edycji Pingla Cup, która rozgrywana była 3-4 czerwca w Grodzisku Mazowieckim


III edycja turnieju rozgrywanego od 2015 roku rozpoczęła się od turnieju Skrzatów i Skrzatek. Punktualnie o godzinie 11 burmistrz Grodziska Mazowieckiego pan Grzegorz Benedykciński otworzył turniej. Otwarciu towarzyszyły pokazy taneczne oraz akrobatyczne, które wzbudziły wśród wszystkich obecnych na hali ogromny zachwyt. Dodatkowo trener pierwszej drużyny Bogorii Tomasz Redzimski rozmową i historyjkami o najlepszych zawodnikach tenisa stołowego pobudził ich marzenia o byciu w przyszłości Mistrzami Świata.

Po otwarciu zawodów nadszedł czas na rozgrywki grupowe w kategorii Skrzatów i Skrzatek. Turniej grupowy poszedł bardzo sprawnie i bez żadnych opóźnień, dzięki czemu młodzi zawodnicy mogli w przerwie między pojedynkami udzielać wywiadów na specjalnie przygotowanej przez organizatorów ściance z wywiadami. Kolejną niespodzianką był dla nich przyjazd na salę Wicemistrza Europy w deblu z 2016 roku Daniela Góraka. Daniel, który dopiero w piątek wrócił z Mistrzostw Świata w Dusseldorfie przez dwie godziny odbijał z dziećmi, a kolejka do stołu by chociaż móc przez chwilę poodbijać z Danielem w pewnym momencie liczyła 50 osób.

Następnie w przerwie obiadowej odbyły się dwa warsztaty dla trenerów i rodziców. Pierwszy przeprowadzony przez Tomka Redzimskiego dotyczył zalet trenowania przy niskich stołach, drugi zaś z panią psycholog zdrowych relacji między rodzicami a zawodnikami. Po warsztatach rozpoczęły się rozgrywki w turnieju głównym (wystartowało w nim 32 zawodników i 16 zawodniczek) oraz pocieszenia z grą do trzech porażek. Dzieci rozegrały bardzo dużą ilość gier, a najważniejsze pojedynki był rozgrywane w warunkach, w których zawodnicy Bogorii rozgrywają spotkania w Lotto Superlidze i Lidze Mistrzów. Z półfinałów i finałów obydwu kategorii przeprowadzana była transmisja live, która dostępna była na Facebookowym Fanpagu Pingla Cup oraz Bogorii.

Ostatecznie zwycięzcą w kategorii Skrzatów został Franciszek Żygadło reprezentujący barwy AZS UE Wrocław, który w finale stojącym na bardzo wysokim poziomie pokonał 3:1 Kacpra Totona. Na najniższym stopniu podium po wygranej Nikodemem Aderhjanem stanął Krzysztof Wnęk z Granitu Strzelin. W kategorii Skrzatek bezkonkurencyjna okazała się zawodniczka Bogorii Milena Mirecka. Podopieczna trenera Pawła Szelińskiego pokonała 3:0 w finale Kingę Hawro z Kolpingu Frac Jarosław. Milena w całym turnieju nie straciła nawet seta. W meczu o trzecie miejsce trenująca w klubie CKIS Skawina Zuzanna Bezak pokonała zawodniczkę Bogorii Olę Oskierę 3:2. Nagrody zawodnikom i zawodniczkom wręczył olimpijczyk z Vancouver panczenista Sławomir Chmura.

Równie interesujący miał przebieg turniej Żaków i Żaczek, który został rozegrany w niedzielę. Tym razem turniej oficjalnie otworzył prezes Bogorii i Polskiego Związku Tenisa Stołowego Dariusz Szumacher. Nie zabrakło również występu grupy akrobatycznej i zawodnika Lotto Superligi, który przez długi czas grał z dziećmi. Tym razem był to Michał Bańkosz, nowy nabytek Bogorii oraz wielokrotny medalista Mistrzostw Polski i Europy w kategoriach młodzieżowych. Turniej Żaków i Żaczek rozpoczął się o godzinie 10. W trakcie tego turnieju, jak i sobotniego do wygrania w specjalnym konkursie były meczowe koszulki Daniela Góraka i Panagiotisa Gionisa oraz plecak firmy Butterfly.

Turniej grupowy w kategorii Żaków skończył się o godzinie 12, a po nim ponownie nadszedł czas na warsztaty dla rodziców i trenerów. W jednym z nich udział wziął jeden z najlepszych tenisistów stołowych na świecie Gao Ning. Warsztaty zarówno sobotnie jak i niedzielne cieszyły się ogromnym zainteresowaniem rodziców, trenerów i dzieci.

Ogromne emocje towarzyszyły półfinałom turnieju Żaczek. Obydwa spotkania o awans do finału zakończyły się wynikami 3:2. Zwycięsko z tych starć wyszły Zosia Śliwka i Zuzanna Pawelec, które spotkały się w wielkim finale zawodów rozgrywanych w Grodzisku Mazowieckim. Mecz decydujący o zwycięstwie w całym turnieju był ozdobą dwudniowych zawodów. Mimo kilku piłek meczowych Zosia Śliwka z Bogorii uległa 2:3 i 13:15 w decydującym secie Zuzannie Pawelec. Gra o trzecie miejsce również zakończyła się wynikiem 3:2, który zwyciężyła Karolina Hołda z Emdeku Bydgoszcz. Tuż za podium znalazła się Zuzanna Borek.

Sporą niespodziankę w półfinale turnieju Żaków sprawił Krzysztof Stąporek. Adept Akademii Tenisa Stołowego Bogorii pokonał 3:2 najwyżej rozstawionego Marcela Błaszczyka, który był faworytem do zwycięstwa w całych zawodach. W finale nie sprostał on jednak Szymonowi Zguczyńskiemu z klubu SMS Włodawa, który okazał się być zwycięzcą III edycji Pingla Cup. Na najniższym stopniu podium stanął wspomniany Błaszczyk, zaś tuż za nim znalazł się Piotr Żurawski z AZS UE Wrocław.


II edycja Pingla Cup zgromadziła na starcie 120 zawodników z całej Polski. Atmosferę pingpongowego święta czuć można było we wszystkich grach dzieci, które walczyły o każdą piłkę. ingla Cup było umożliwienie zagrania jak największej ilości gier dzieciom, dlatego też oba turnieje (żaków i skrzatów) rozgrywane były najpierw w grupach. Następnie młodzi zawodnicy rywalizaowali w turnieju głównym i turnieju pocieszenia do dwóch przegranych spotkań. Zarówno rywalizacja w młodszej kategorii Skrzatów, jak i tej starszej Żaków na starcie zgromadziły całą ogólnopolską czołówkę w tych kategoriach wiekowych. Zwyciężczynią w tej młodszej kategorii  Skrzatek okazała się zawodniczka gospodarzy Zosia Śliwka, która w finale 3:1 pokonała Natalię Gaworską z AZS UE Wrocław. W spotkaniu o trzecie miejsce zwyciężyła Wiktoria Przybytkowska, która pokonała inną zawodniczkę Bogorii Tosię Zembowicz.

Zosia Śliwka zwyciężczyni II edycji Pingla Cup w kategorii Skrzatek i czwarta zawodniczka w tej kategorii wiekowej Tosia Zembowicz.

Bezkonkurencyjny w kategorii Skrzatów okazał się finalista pierwszej edycji Pingla Cup Marcel Błaszczyk. Zawodnik z Rawy Mazowieckiej, w ośmiu spotkaniach całego turnieju nie przegrał ani jednego seta. W decydującym pojedynku pokonał on Wiktora Klaga z KS Gorce Nowy Targ. Na najniższym stopniu podium stanął zawodnik Dartomu Bogorii Dawid Budzich, który w półfinale 3:0 w setach przegrał ze wspomnianym Wiktorem Klagiem. Tuż za podium znalazł się Maksymilian Gwizdoń, który wspomnianemu Budzichowi uległ w grze o trzecie miejsce również 0:3. Poniżej wyniki turnieju głównego Skrzatek i Skrzatek.
http://challonge.com/pcskmtg
http://challonge.com/pinglacupglowny

Zwycięzca turnieju Skrzatów Marcel Błaszczyk

Drugi dzień zmagań Pingla Cup to już turniej Żaków i Żaczek. Podobną formułę przyjmie nasz turniej i w tym roku. W sobotę 3 czerwca odbędzie się turniej dla Skrzatów i Skrzatek, zaś w niedzielę odbędą się zawody w kategorii Żaków i Żaczek. Zawody dla dzieci z rocznika 2005 i młodszych rówież odbywały się najpierw w grupach. Po przerwie obiadowej rozegrany został turniej główny i turniej pocieszenia. Ostatecznie zwycięzcą w turnieju Żaków okazał się Hubert Kośkiewicz reprezentujący barwy Niedźwiady Dolnej. W finale pokonał on 3:1 najwyżej rozstawionego zawodnika całego turnieju Marcela Błaszczyka, który dzień wcześniej zwyciężył w turnieju Skrzatów. W meczu o trzecią lokatę lepszy okazał się Dominik Rojek z Pogoni Siedlce, który pewnie 3:0 zwyciężył Maksymiliana Zawiślaka.

Medaliści turnieju Żaków, od lewej: Marcel Błaczyk,Hubert Kośkiewicz, Dominik Rojek i Maksymilian Zawiślak.

Równie emocjonujący okazał się być turniej Żaczek, w którym wystartowało ponad 30 dziewczynek, również tych rywalizujących dzień wcześniej w turnieju Skrzatek. Zwyciężczynią okazała się być jedna z najlepszych zawodniczek w Polsce w tej kategorii wiekowej Julia Furman. W finale podobnie jak w przypadku Marcela Błaszczyka znalazła się zwyciężczyni zawodów rozgrywanych dzień wcześniej w kategorii Skrzatek czyli Zosia Śliwka. W finale zawodniczka KU AZS Wrocław pokonała Zosię 3:0. Na trzecim miejscu uplasowała się Klaudia Kaczmarczyk, która w meczu o trzecią pozycję 3:1 pokonała Aleksandrę Jezik z KU AZS Częstochowa. Poniżej wyniki turnieju głównego Żaków i Żaczek.

Najlepsze zawodniczki turnieju Żaczek, od lewej: Zosia Śliwka, Julia Furman, Klaudia Kaczmarczyk i Aleksandra Jezik.


To, co wydarzyło się w Grodzisku Mazowieckim w sobotę 20 czerwca zostanie zapamiętane na zawsze. Turniej Pingla Cup dla skrzatów był wyjątkowy i magiczny.

Kilka miesięcy przygotowań, zaangażowany silny zespół ludzi w organizację, ostatnie nerwowe dni pełne pracy, krótkie noce. To wszystko w połączeniu z zapałem i pasją do stworzenia czegoś niezwykłego zbiegło się w sobotę 20 czerwca o godzinie 10.45 w Grodzisku Mazowieckim. Rozpoczął się specjalny, jedyny w tej kategorii wiekowej, na poważnie i dla zabawy – PINGLA CUP, będący prawdziwym świętem tenisa stołowego!

* UCZESTNICY. Do Grodziska Mazowieckiego zjechało 70 zawodniczek i zawodników z różnych stron Polski (Dukla, Włodawa, Mysłowice, Inowrocław, Wrocław, Toruń, Piotrawin, Chróścice, Dąbrowa Górnicza, Lidzbark Warmiński, Nowy Targ, Lublin, Poczesna, Grabów Szlachecki, Szczytniki, Warszawa, Nadarzyn, Piaseczno, Siedlin, Sanniki, Sochaczew, Płock, Buczek, Sępólno Krajeńskie, Kobylin, Ryki). Dzieciaki miały po sześć, siedem, osiem i dziewięć lat. Były razem z rodzeństwem, rodzicami, trenerami, opiekunami. Razem stworzyli NIEZAPOMNIANĄ IMPREZĘ.

* DEKORACJA I WYGLĄD SALI DO GRY. Warunki stworzone jak dla profesjonalistów, w najbardziej prestiżowych zawodach. Aż 17 obniżanych stołów na całej hali, w tym dwa specjalne – w centralnym miejscu i na czerwonej, profesjonalnej wykładzinie. Mocne, porządne oświetlenie. Wszędzie stanowiska z numeratorami dla młodych sędziów. Biuro zawodów, Organizator, Sędzia Główny, Lekarz, stołówka, barek, szatnie, stolik z drożdżówkami i bananami – na miejscu. Reklamy i banery dodające prestiżu. Trybuny mieszczące wszystkich. Oznaczenia komunikacyjno – logistyczne = każdy wiedział, gdzie jest i którędy ma dotrzeć do celu.

* OTWARCIE. To bardzo ważny moment. Zanim nastąpiło oficjalne otwarcie, wystąpił zespół artystyczny Grunwaldzka Trio, który zaprezentował wspaniały pokaz gimnastyczny. Trzy zwinne i giętkie dziewczyny, niewiele starsze od Uczestników. Można było tylko usłyszeć: “Ćwiczą, jakby nie miały kręgosłupa”. Spiker – trener Tomasz Redzimski powitał Gości, a potem krótko zainspirował wszystkich Bohaterów, nakłaniając ich do skupienia, uwagi i zaangażowania podczas gry. “Możecie być jak mistrzowie świata Ding Ning i Ma Long” – mówił. Potem życzenia złożył prezes KS Bogoria Dariusz Szumacher, a starosta powiatu grodziskiego Marek Wieżbicki, w imieniu swoim i burmistrza Miasta, wypowiedział formułę: “I Ogólnopolski Turniej Skrzatów w tenisie stołowym Pingla Cup uważam za otwarty!”. Uwieńczeniem wspaniałego rozpoczęcia Zawodów była wspólna, pamiątkowa fotka w oficjalnych koszulkach – Uczestników, Trenerów, Rodziców i Organizatorów. Potem już rozgorzała walka w grupach i świetna zabawa…

* WYWIADY. Ten element Pingla Cup trwał cały dzień. Praktycznie wszyscy przepytywani Uczestnicy debiutowali w tej roli. Na tle specjalnej ścianki i roll-up’u Pingla Cup zrealizowano ponad 20 wywiadów z prawie 40 osobami: zawodniczkami, zawodnikami, trenerami, rodzicami. Rozmówcy odpowiadali, milczeli, wzruszali ramionami, mówili “nie wiem”, zaskakiwali, pokazywali rakietki i koszulki. Wprowadzenie dzieci w świat mediów był dla nich wielkim momentem. Wywiady dostępne są w serwisie YouTube (na kanale Bogoria Grodzisk Mazowiecki) i na stronie WWW Bogorii. “Przeprowadzanie wywiadów świadczy o profesjonalnej organizacji” – mówili ci trochę starsi rozmówcy.

* EMOCJE. Jedna z uczestniczek turnieju tak bardzo przeżywała swój start i wyjście do stołu, że… postanowiła oddelegować do gry swoją mamę. Ta dzielnie zastąpiła córkę i rozegrała całego seta! Turniej był niezwykle emocjonujący dla wszystkich – była radość, był smutek, były łzy szczęścia i rozpaczy. To potwierdza wartość Imprezy i niesamowite zaangażowanie zawodników.

* ROBERT FLORAS. Gdy tylko zawodnik pierwszej drużyny Bogorii pojawił się z rakietką przy stole, kolejka chętnych do gry z nim sięgnęła kilkudziesięciu osób. Swoich sił próbowali nie tylko Uczestnicy, ale też rodzice! To trwało kilka godzin, ale Robert połączył przyjemne z pożytecznym – na halę przyszedł w towarzystwie żony i córeczki. Mali sportowcy byli zachwyceni, wielu z nich spotkało tak utytułowanego gracza pierwszy raz w życiu! A sam Floras miał twardy orzech do zgryzienia: jak tu bronić tak mocne ataki na tak niskim stole?

* NAJPOPULARNIEJSI. W trakcie Turnieju też sporo się działo, jeśli chodzi o konkursy i plebiscyty. Uczestnicy mogli głosować na najpopularniejszą zawodniczkę i najpopularniejszego zawodnika (tych, którzy są najlepiej zaangażowani, skoncentrowani i uważni, których gra się najbardziej podoba). Zwyciężyli Dorota Sass (GLKS Nadarzyn) i Gracjan Brejnak (KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki). Wybrano również najbardziej lubianego trenera – został nim Michał Zakrzewski z SKS 40 Warszawa, oraz najmłodszych Uczestników, którymi byli Oskar Maciejewski (UKS TKKF MOSiR Dukla) i Aleksandra Oskiera (Bogoria).

* DEKORACJA. To była dopiero frajda! Podium, puchary, nagrody, błyskające flesze. Dekorowali Robert Floras, Paweł Fertikowski i Bartłomiej Grzegorski (wicedyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Grodzisku Mazowieckim). Dekorowano najlepsze i najlepszych od pierwszego do szóstego miejsca. Oprócz nagród rzeczowych były uśmiechy, gratulacje, fotki z medalistami najważniejszych imprez światowych, wspaniała oprawa muzyczna (była przez całą Imprezę od Marcina Sankowskiego) i podziękowania. Na koniec kolejne pamiątkowe zdjęcie grupowe i głośne “DO ZOBACZENIA ZA ROK!”. Jeżdżący od kilkunastu lat po turniejach Tomasz Redzimski stwierdził: “na takim turnieju jeszcze nie byłem!”.

* ORGANIZATORZY I WOLONTARIUSZE. Aby coś fajnego się odbyło, musi pracować sztab ludzi. I tak było tym razem. Przed, w trakcie i po Pingla Cup pracował zespół ponad 30 osób: pracowników, współpracowników i zawodników klubu, sędziów, przyjaciół oraz wolontariuszy.

* WYNIKI. Wspominamy o tym dopiero na końcu, ponieważ nie były one najważniejsze. Jednak najwięcej powodów do radości mieli Wiktoria Wróbel (LTSR Buczek) i Miłosz Redzimski (Bogoria) oraz zwycięzca turnieju pocieszenia (startowali w nim chłopcy i dziewczynki) – Kacper Stańczak. Gratulujemy wszystkim medalistom, tym tuż za podium oraz wszystkim Uczestnikom tego WYDARZENIA!

I Ogólnopolski Turniej Skrzatów w tenisie stołowym Pingla Cup już się zakończył. Rozpoczęły się natomiast dziecięce marzenia o “Mistrzostwie”; rozbudziła się sportowa wyobraźnia i chęć gry w tenisa stołowego (tuż po dekoracji na podium wskoczył trzyletni chłopiec,który do mikrofonu ogłosił, że “od teraz” rozpoczyna treningi); narodził się zapał do jeszcze cięższej pracy, która przynosi wielkie korzyści.