Podsumowanie 2013 roku (lipiec – grudzień)

Przedstawiamy przypomnienie najważniejszych wydarzeń z życia naszego klubu z minionych 12 miesięcy. Zapraszamy do lektury!

LIPIEC
– W sobotę 6 lipca odbyło się zakończenie Ligi Zakładowej w sezonie 2012/2013. W ostatniej edycji triumfowała drużyna Chronpolu, przed Heft Daniką, Victorią i Milwarem.
– Paweł Szeliński został trenerem w naszym klubie. Pracujący do tej pory w SCK Hals Warszawa szkoleniowiec podpisał roczny kontrakt.
– Najbliższy sezon na zasadzie wypożyczenia Marcin Sankowski spędzi w pierwszoligowej UKTS Alfie Radzyń Podlaski. “To dobra decyzja” – powiedział “Sanek”.

SIERPIEŃ
– W sezonie 2013/2014 barw naszego klubu bronić będzie 32 zawodników i zawodniczek.
– W ostatnim tygodniu “Wakacji z rakietką” odbył się mini turniej tenisa stołowego, w którym startowało 40 zawodniczek i zawodników. Triumfowali Dawid Budzich, Jakub Lis i Artur Michalczyk.
– Od kwalifikacji aż po złoty medal – taką drogę przebyli Paweł Fertikowski i Robert Floras w turnieju gry podwójnej ITTF World Tour w czeskim Ołomuńcu! W finale imprezy biało-czerwoni pokonali mistrzów Europy Roberta Gardosa i Daniela Habesohna 3:1
– Daniel Górak dotarł do półfinału gry pojedynczej turnieju ITTF World Tour w Czechach! “To mój największy sukces w indywidualnych zawodach w życiu” – przyznał.

WRZESIEŃ
– Była zacięta walka i koncentracja, ale też rozrywka, uśmiech i luz. Drużyna Superliga All-Stars pokonała nasz zespół 2:1 na otwarcie sezonu 2013/2014 w Polsce.
– Nasza zawodniczka Martyna Lis zdobyła srebrny medal w I Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym młodziczek. Czwarty w Warszawie wśród młodzików był Adam Banasik.
– Jakub Benzef (juniorzy) i Szymon Wiśniewski (skrzaci) zajęli trzecie miejsce w I Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym, odpowiednio w Wyszogrodzie i Warszawie.

PAŹDZIERNIK
– Adrian Majchrzak zajął wysokie, siódme miejsce wśród aż 104 zawodników w I Grand Prix Polski kadetów rozegranym w Krakowie.
– Długo wyczekiwany Oh Sang Eun pojawi się w Grodzisku Mazowieckim 26 października – poinformował prezes Dartomu Bogorii Dariusz Szumacher.
– Daniel Górak przegrał z Czechem Pawłem Siruckiem 3:4 w 1/32 finału mistrzostw Europy w Austrii i odpadł z rywalizacji.
– Hiszpan Carlos Machado wyeliminował Pawła Fertikowskiego z mistrzostw Europy. Zwyciężył z naszym graczem zarówno w grze pojedynczej, jak i podwojnej.
– Maksymilian Miastowski (szkoła podstawowa, gimnazjum) i Adrian Nowak (open) triumfowali w I Grand Prix Grodziska Mazowieckiego amatorów w tenisie stołowym.
– Adam Banasik zajął drugie miejsce w I Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym żaków w Warszawie. Wśród żaczek czwarta była Nikola Brejnak.
– W sobotni wieczór, samolotem z Seulu przez Moskwę do Warszawy, przyleciał Oh Sang Eun, który już zdążył zameldować się w swoim mieszkaniu w Grodzisku.
– Artur Michalczyk i Szymon Wiśniewski triumfowali w weekendowych turniejach WTK w swoich kategoriach! Drugie miejsce zajęła Martyna Lis, trzecie – Lena Giermasińska.

LISTOPAD
– Robertowi Florasowi i Pawłowi Fertikowskiemu nie udało się awansować do turnieju głównego ITTF World Tour Polish Open w Spale.
– Martyna Lis, Piotr Michalczuk i Grzegorz Pławski triumfowali w II Grand Prix Grodziska Mazowieckiego amatorów w tenisie stołowym, zdobywając 100 punktów do klasyfikacji.
– Nikola Brejnak zdobyła srebrny medal II WTK żaczek rozegranego w niedzielę w Jabłonnej. Wśród żaków czwarte miejsce zajął Adam Banasik.
– Bogoria II kontynuuje wspaniałe pasmo meczów bez porażki. W 5. kolejce rozgrywek II ligi nasz zespół pokonał w Radomiu miejscową IKTS Broń 7:3!
– Rozstawiony z nr 19. Artur Michalczyk zajął siódme miejsce w II Grand Prix Polski młodzików rozegranym w Warszawie.

GRUDZIEŃ
– Reprezentacja Ambasady Słowacji triumfowała w turnieju placówek dyplomatycznych, który odbył się w niedzielę w hali Bogorii Grodzisk Mazowiecki.
– Adrian Majchrzak zajął szóste miejsce w gronie aż 195 zawodników w II Grand Prix Polski kadetów w Brzegu Dolnym.
– Chronpol, G.Trans Victoria i Ambasada Słowacji – to pierwsza trójka drużyn po I rundzie Grodziskiej Ligi Amatorów.
– Dawid Budzich, Hubert Błysiak i Aleksander Giermasiński triumfowali w rozegranym w sobotę 7 grudnia turnieju mikołajkowym dla dzieci ze szkółek tenisa stołowego.
– Robert Floras i Daniel Górak dostarczyli naszej drużynie dwa punkty do ligowej tabeli. Bogoria pokonała na wyjeździe w hicie superligi Olimpię-Unię 3:2.
– Oh Sang Eun wrócił na zwycięski szlak! Koreańczyk zdobył dwa punkty, Daniel Górak jeden, a nasza drużyna pokonała 3:1 lidera superligi z Jarosławia.
– Wymiana z pojedynku Daniel Górak – Masato Shiono została nominowana do miana “Akcji Roku” 2013.
– Po trzech godzinach i niezwykle zaciętych grach nasza drużyna zwyciężyła Dr Casl Zagrzeb 3:1 i awansowała do ćwierćfinału Pucharu ETTU!