II GP: tylko Górak w “8”

Tylko Daniel Górak awansował do ćwierćfinału II Grand Prix Polski w Zawierciu. Paweł Fertikowski i Robert Floras powalczą o utrzymanie w GP.

Przez eliminacyjny turniej grupowy przebijać musiał się tylko Robert Floras. Nasz gracz pokonał Tomasza Gałązkę 3:1 i Mateusza Czernika 3:0, zajmując pierwsze miejsce w grupie i dołączając dorozstawionych kolegów w 1/16 finału.

W niej wszyscy tenisiści stołowi Bogorii triumfowali w swoich pierwszych grach. Paweł (nr 3.) pokonał Marka Płóciennika 4:0, Daniel (nr 13.) – Piotra Chmiela 4:1, a Robert – Nestora Wasylkowskiego 4:2.

Tak dobrze nie było w 1/8 finału, w której odpadli dwaj najmłodsi grodziszczanie. “Florek” uległ Bartoszowi Suchowi (nr 1.) 1:4, a “Fertik” przegrał z Jarosławem Tomickim (14.) 2:4. Tylko Daniel Górak odniósł cenną wygraną, pokonując Jakuba Kosowskiego (4.) 4:0 i rewanżując mu się za porażkę w I Grand Prix w Ostródzie.

W walce o półfinał Daniel spotka się z Danielem Bąkiem w niedzielę o 9.30. Pozostali podopieczni Tomasza Redzimskiego walczyć będą o pozycję w gronie 16 najlepszych, by mieć zapewniony udział w turnieju głównym w III GP.