Kolejne medale młodej Bogorii!

Pięć medali wywalczyli w weekend w Jabłonnej reprezentanci Bogorii w mistrzostwach województwa młodzików. Dwa złota i srebro zdobyła Martyna Lis!

“Jestem niezwykle zadowolony z tych wyników, zwłaszcza z turnieju drużynowego młodziczek, który Nikola i Martyna bardzo niespodziewanie wygrały. Liczyłem na medal, ale złoto to kinder niespodzianka. Ze wszystkich weekendowych zawodów, w których startowali zawodnicy i zawodniczki Bogorii, przywieźliśmy grad medali” – powiedział trener Dariusz Budzich.

Martyna Lis została mistrzynią naszego województwa w grze podwójnej (razem z Julią Więckowską z SKS 40 Warszawa) oraz wicemistrzynią w grze pojedynczej – w finale uległa 1:3 Więckowskiej.

Brązowy medal wśród młodzików zdobył w deblu Artur Michalczyk, grając w parze z Maksymilianem Miastowskim (KS Soping Sochaczew).

W singlu bezpośredniego awansu do mistrzostw Polski najbliżej był Szymon Wiśniewski, ale porażka w finale z Szymonem Marciniakiem 1:3 zamknęła mu tę szansę. Miejsce 5-8 zajął Adam Banasik, 13-16 Nikola Brejnak, a 21-24 Mikołaj Parys.

Z niedzielnego turnieju drużynowego podopieczni trenera Dariusza Budzicha przywieźli dwa medale – złoty i brązowy. Ten pierwszy wywalczyły Martyna Lis i Nikola Brejnak, które niespodziewanie pokonały w finale SKS 40 Warszawa 3:2! Na trzecim podium stanęli Artur Michalczyk, Adam Banasik i Szymon Wiśniewski, którzy wygrali z Alfą Gostynin 3:0.

Martyna, Nikola, Artur, Adaś i Szymon reprezentować będą Bogorię w mistrzostwach Polski młodzików, które zostaną rozegrane w dniach 15-18 maja w Radomiu. Turniej odbędzie się w grze pojedynczej, podwójnej i drużynie.