Nasi Kadeci w czołówce Grand Prix Polski Kadetów

You are currently viewing Nasi Kadeci w czołówce Grand Prix Polski Kadetów

W miniony weekend zostało rozegrane I Grand Prix Polski Kadetów. W najlepszej 24 zawodów znalazło się czterech zawodników naszej Akademii Tenisa Stołowego. Najwyższe miejsce z nich wywalczył Michał Gawlas, który był piąty.

Michał do Dartomu Bogorii dołączył w tym sezonie z klubu MKS Czechowice Dziedzice, jednak już w zeszłym sezonie trenował w naszych grupach treningowych. W drodze do ćwierćfinału wygrał on zmagania w swojej grupie, a następnie przeszedł dwie gry turnieju pucharowego. W walce o strefę medalową uległ minimalnie 2:3 w setach finaliście zawodów Alanowi Kulczyckiemu. Oprócz Michała w turnieju pucharowym turnieju rozgrywanego w Krakowei znaleźli się Jacek Mitas, Szymon Wiśniewski oraz Krzysztof Stąporek, który aby w nim zagrać najpierw przeszedł piątkowe eliminacje, a następnie zajął drugie miejsce w swojej grupie.

Z tego grona na miejscu 13-16 zawody ukończył Jacek Mitas. Dużego pecha w losowaniu z kolei miał Szymon Wiśniewski. Szymek po wygraniu swojej grupy trafił na najwyżej rozstawionego w całym turnieju Mateusza Zalewskiego, który w swojej grupie był drugi. Szymon mocno postawił się Zalewskiemu i cały pojedynek przegrał 2:3 oraz 9:11 w piątym decydującym secie. Jak się później okazało Zalewski triumfował w całych zawodach. Szymon z kolei podobnie jak Krzysztof Stąporek turniej zakończył w przedziale 17-24. W Krakowie grali także Zosia Śliwka oraz Mikołaj Giereło, zwycięzcy eliminacji wojewódzkich. Zarówno Zosia, jak i Mikołaj zajęli miejsca 41-48. W piątkowych eliminacjach walczyli także Milena Mirecka, Marcin Zieliński oraz Kamil Sadowski, jednak nie udało im się awansować do turnieju głównego.