Taki “był” ten sezon: listopad

You are currently viewing Taki “był” ten sezon: listopad

Wiemy już, że rozgrywki w sezonie 2019/2020 nie zostaną wznowione. My jednak w dalszym ciągu chcemy wam przypominać, jak dla naszego klubu był ten sezon. Zobaczcie co istotnego dla Bogorii działo się w listopadzie.

Listopad stał dla Bogorii głównie pod kontem rozgrywek w LOTTO Superlidze. Trzy zwycięstwa przyniosły wówczas grodziskiem klubowi fotel lidera ligowej tabeli. 8 listopada najpierw na wyjeździe pokonaliśmy 3:1 AZS Politechnikę Rzeszów. Dwa dni później zaś w takim samym stosunku pokonaliśmy u siebie LOTTO ZOOleszcz Gwiazdę Bydgoszcz.

W obydwu tych starciach bohaterem zespołu był Masaki Yoshida. Zastępujący Panosa Japończyk dwukrotnie wywalczył dla Bogorii dwa punkty, wygrywając łącznie cztery pojedynki singlowe. Na koniec listopada z kolei z trudnego terenu w Toruniu również przywieźliśmy trzy punkty, pokonując pewnie 3:0 miejscową Energę-Manekin Toruń

Jak zawsze w każdym miesiącu, nie zabrakło sukcesów adeptów naszej Akademii. W dniach 22-24 listopada Zosia Śliwka pierwszy raz startowała w zawodach międzynarodowych. Zosia z orzełkiem na piersi zwyciężyła w turnieju nadziei olimpijskich zarówno w drużynie, jak i w singlu. Turniej rozgrywany był w czeskim Havlickuv Brod. Dla Zosi był to kolejny sukces po wygraniu w październiku I Grand Prix Polski Młodziczek.

Świetnie w rozgrywkach ligowych w listopadzie prezentowały się nasze pozostałe drużyny. W drugiej lidze II drużyna Bogorii wygrała wszystkie swoje spotkania II ligi obejmującej województwa mazowieckie i warmińsko-mazurskie. Zwycięstwa w tamtym momencie dawały im drugie miejsce w ligowej tabeli. Nasze zespoły, składające się niemal wyłącznie z naszych wychowanków przewodziły za to w tabeli II ligi kobiet oraz IV ligi mężczyzn nie doznając jeszcze porażki w tym sezonie.