Wielkie show w Grudziądzu dla Bogorii!

Pierwszy akt finałowego spektaklu superligi dla naszej drużyny, która pokonała w Grudziądzu Olimpię-Unię 3:1, a kolejny komplet punktów zdobył Oh Sang Eun!

“Patryk Chojnowski postawił mi bardzo wysoko poprzeczkę, grał niemożliwe piłki. Ale cieszę się, że mimo dwóch wysoko przegranych setów, potrafiłem ochłodzić głowę i wygrać najważniejsze akcje. Cały mecz był niesamowity. W piątym secie pojedynku Chojnowski – Oh już wyszedłem z sali, bo nie mogłem nerwowo wytrzymać” – powiedział tuż po trzygodzinnym spotkaniu Daniel Górak, który wyprowadził Dartom Bogorię na prowadzenie 1:0.

Mistrz Polski 20. indywidualny sukces w sezonie zapewnił sobie mimo przegranych 4-11 dwóch setów z Patrykiem Chojnowskim. W piątej partii wykorzystał pierwszą piłkę meczową i triumfował 11-9.

Światową klasę w Grudziądzu pokazał Oh Sang Eun. Koreańczyk sięgnął po dwa punkty, najpierw zwyciężając Tomislava Kolarka 3:0, a w czwartym starciu wieczoru Chojnowskiego 3:2. W piątym secie nasz gracz zdobył wygraną aż przy szóstej piłce meczowej, a dał mu ją piękny, agresywny blok backhandem, po którym rywal już nie ruszył do piłki. Tym samym Oh zrewanżował się zawodnikowi Olimpii-Unii za swoją jedyną ligową porażkę z sezonu zasadniczego.

Honorowy punkt dla gospodarzy wywalczył wychowanek Bogorii Grodzisk Mazowiecki Patryk Zatówka, który w pojedynku “trójek” pokonał Roberta Florasa 3:1.

Nasza drużyna wykonała pierwszy krok w kierunku piątego tytułu mistrza Polski i przełamania finałowej niemocy przeciwko Olimpii-Unii Grudziądz. Drugi mecz finału Wschodzący Białystok Superligi zostanie rozegrany w hali Bogorii w najbliższą sobotę o 17.00.

Olimpia-Unia Grudziądz – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 1:3
Patryk Chojnowski – Daniel Górak 2:3 (11:4, 9:11, 10:12, 11:4, 9:11)
Tomislav Kolarek – Oh Sang Eun 0:3 (9:11, 5:11, 8:11)
Patryk Zatówka – Robert Floras 3:1 (11:9, 11:9, 7:11, 11:7)
Patryk Chojnowski – Oh Sang Eun 2:3 (11:6, 2:11, 11:6, 10:12, 13:15)