Czech Open: Dobry początek naszych

You are currently viewing Czech Open: Dobry początek naszych

Bardzo udany start w rozgrywkach grupowych międzynarodowego turnieju Czech Open zanotowali tenisiści Bogorii Daniel Górak i Pavel Sirucek. Obaj odnieśli dwa zwycięstwa grupowe i jutro powalczą o awans do dalszej fazy.

Na turniej do czeskiej Ołomuńca wybrała się cała europejska czołówka oraz wielu “silnych” Azjatów. Najwyżej rozstawionym zawodnikiem turnieju singlowego jest legenda niemieckiego tenisa stołowego Timo Boll. Mimo, że turniej główny rozpoczyna się w czwartek już dziś w eliminacjach grupowych zmagania rozpoczęli wspomnieni Daniel i Pavel. Góra, który jest najwyżej sklasyfikowanym w rankingu ITTF w swojej grupie odniósł w dniu dzisiejszym dwa zwycięstwa w stosunku 4:1 w setach. Wyższość tenisisty Bogorii musieli uznać Tajwańczyk Chou-Te Hao oraz jeden z najlepszych juniorów w Europie Rares Sipos. W jutrzejszym meczu, którego stawką będzie zajęcie pierwszego miejsca w grupie i awans do dalszych gier przeciwnikiem Góraka będzie Japończyk Yuki Matsuyama. Początek tego meczu zaplanowany jest na godzinę 12.30.

W swoim kraju bardzo dobrze czuje się również nowy nabytek Bogorii Pavel Sirucek. W piątek wygrał on rozgrywany w Pradze turniej TT Star Series, a dzisiaj w dwóch spotkaniach grupowych nie stracił on nawet seta pokonując 4:0  Rosjanina Konstantina Chernova oraz Austriak Christiana Friedricha. W środowym boju o awans do dalszych gier jego rywalem będzie sklasyfikowany na 68. miejscu w rankingu ITTF Rumun Adrian Crisan. Początek tego starcia o godzinie 11:40.