Zimny prysznic dla Torunia!

Nasza drużyna potrzebowała trzech gier i 12 setów, by pokonać Energę-Manekin Toruń 3:0 w meczu 5. kolejki Wschodzący Białystok Superligi.

Ci, którzy w niedzielne popołudnie przybyli do hali mistrzów Polski, nie żałują ani trochę. Po pierwsze, po ostatnich ciężkich spotkaniach, nasz zespół znowu zagrał po mistrzowsku, a po drugie – kibice byli świadkami historycznego wyczynu Roberta Florasa, który pokonał czołowego defensora świata Chen Weixinga!

Swoje 99. indywidualne zwycięstwo odniósł w niedzielę Daniel Górak. Mistrz Polski rozgromił Pawła Chmiela 3:0, pozwalając zawodnikowi gości zdobyć tylko 15 "małych" punktów, w tym osiem w trzecim secie. "Czułem się wyśmienicie, wszystko w tym pojedynku mi wychodziło" – cieszył się po meczu Górak, który rozegrał już 20. pojedynek w tym sezonie, licząc wszystkie rozgrywki.

Miano zawodnika meczu powinien jednak otrzymać Robert Floras. Najmłodszy gracz Dartomu Bogorii, który woli unikać obrońców jak tylko się da, wygrał z byłą dziwiątą rakietą świata Chen Weixingiem 3:2. Triumf podopiecznego Tomasza Redzimskiego mógł być szybszy, bowiem prowadził on już 2:0 w setach i 7:5. Doszło jednak do tie-breaka, w którym "Florek" miał wynik 10:3, by… wykorzystać dopiero siódmą piłkę meczową – na 11:9! "To jedno z ważniejszych zwycięstw w mojej karierze. Jestem nim bardzo zaskoczony, bo wcale nie grałem nadzwyczajnego tenisa stołowego" – powiedział nasz gracz.

Grającemu na "trójce" Pawłowi Fertikowskiemu pozostało tylko przypieczętowanie drużynowego sukcesu. Po pierwszym secie starcia z Konradem Kulpą wydawało się, że koniec spotkania to tylko kwestia czasu. Zawodnik gości zawiesił jednak "Fertikowi" wysoko poprzeczkę. W czwartej odsłonie obronił nawet trzy piłki meczowe, ale przy kolejnej był już bezradny. Grający w Grodzisku Mazowieckim piąty sezon tenisista triumfował 14:12 i w całej grze 3:1, zapewniając klubowi trzy punkty do ligowej tabeli i powrót, przynajmniej do poniedziałkowego wieczoru, na fotel lidera superligi.

Po pingpongowym maratonie (dziewięć spotkań w 22 dni, tysiące przejechanych kilometrów) podopieczni Tomasza Redzimskiego wreszcie mają czas do spokojnego treningu i przygotowania do następnego starcia. W meczu 6. kolejki Dartom Bogoria zagra w Zielonej Górze z miejscową Palmiarnią (10 listopada, godz. 18.00).

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Energa-Manekin Toruń 3:0
Daniel Górak – Paweł Chmiel 3:0 (11:4, 11:3, 11:8)
Robert Floras – Chen Weixing 3:2 (11:8, 11:7, 7:11, 2:11, 11:9)
Paweł Fertikowski – Konrad Kulpa 3:1 (11:5, 9:11, 11:8, 14:12)