Zawodnicy Bogorii wezmą udział w obozach Kadry Polski

You are currently viewing Zawodnicy Bogorii wezmą udział w obozach Kadry Polski

Okres wakacyjny, to czas przygotowań do nowego sezonu 2023/2024. To właśnie teraz zawodnicy pierwszej drużyny oraz nasza zdolna młodzież ciężko trenuje by być jak najlepiej przygotowana do pierwszych startów we wrześniu. Spora grupa naszych reprezentantów dostała powołania na obozy kadry narodowej.

Od tygodnia w COS Cetniewo trenuje Marek Badowski oraz Kuba Stecyszyn. Dla Kuby, który reprezentuje barwy Bogorii w turniejach indywidualnych to pierwsze powołanie na zgrupowanie seniorskie. Oprócz tej dwójki trenuje cały trzon reprezentacji na czele z Jakubem Dyjasem, Samuelem Kulczyckim oraz Maćkiem Kubkiem. Po bardzo intensywnym sezonie zasłużoną przerwę na odpoczynek otrzymał Miłosz Redzimski. Miłosz jeszcze tydzień temu brał udział w Mistrzostwach Europy Juniorów, gdzie wywalczył srebrny medal w grze indywidualnej. Na wspomnianym zgrupowaniu poza aspektami dotyczącymi przygotowania fizycznego, kadrowicze skupili się na taktyczno-technicznych zagadnieniach, m.in. pierwszych czterech uderzeniach.

W sierpniu do nowego sezonu będą przygotowywać się także reprezentacje kadetów i juniorów. Pierwszy obóz kadry zaplanowany został w terminie 6-14 sierpnia, a udział w nim wezmę nasi Michał Gawlas oraz Kacper Głazowski. Michał miał świetne Mistrzostwa Europy, gdzie był o krok od medalu w singlu. Dla Kacpra z kolei to pierwsze powołanie na obóz kadry Polski. Drugi obóz z kolei odbędzie się w dniach 20-26 sierpnia i trenować będą wówczas kadeci i juniorzy. Udział w tym zgrupowaniu wezmą leworęczny Adam Smoter oraz Jakub Dobosz. Obaj to aktualni Mistrzowie Polski w swoich kategoriach wiekowych. Adam to Mistrz Kraju w deblu i mikście Kadetów, zaś Kuba w singlu Młodzików.