Superliga: znamy składy drużyn

Jung Youngsik, Tang Peng, Zhang Chao, Taku Takakiwa i Maharu Yoshimura to nowe gwiazdy klubów Wschodzący Białystok Superligi.

Pełne składy wszystkich 12 drużyn, które zagrają w sezonie 2015/2016 w superlidze, zostały opublikowane przez PZTS. Największe "zakupy" zrobił Dekorglass Działdowo, w barwach którego wystąpią reprezentanci Hongkongu Tang Peng (13. ITTF) i Wong Chun Ting (18) oraz Japończyk Maharu Yoshimura (20).

Do grona medalistów aspirować będą Energa-Manekin Toruń i Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz, ekipy, które w ubiegłej kampanii zajęły odpowiednio miejsce siódme oraz ósme. Ci pierwsi pozyskali mistrza świata w grze mieszanej z 2011 roku Zhanga Chao, a drudzy wzmocnili się Koreańczykiem Kang Donghoonem i węgierskim obrońcą Adamem Pattantyusem. Do zielonogórskiej Palmiarni dołączył z kolei Taku Takakiwa, przed dwoma laty 29. rakieta światowego rankingu.

Ciekawych transferów dokonały 3S Polonia Bytom i Morliny Ostróda. W zespole ze Śląska zagra Włoch Niagol Stoyanow, a z województwa warmińsko-mazurskiego – Rosjanin Michaił Pajkow. Jedyny "polski" skład we Wschodzący Białystok Superlidze ma Kolping Frac Jarosław, do którego przeszli Bartosz Such i Robert Floras.

Z grona finalistów kampanii 2014/2015 większe transfery stały się udziałem Dartomu Bogorii. Nasza ekipa powiększyła się o reprezentanta Korei Południowej Jung Youngsika i byłego reprezentanta Polski Jakuba Kosowskiego. Mistrz kraju Olimpia-Unia Grudziądz sprowadziła Ukraińca Jarosława Żmudienko i Szymona Malickiego.

Pierwsza kolejka kampanii 2015/2016 już 8 września.

Pełne składy drużyn superligi