Kolejna Azjatycka Strzelba Dołącza do Bogorii

Ostatnie kilka dni działacze Bogorii nie próżnowali na rynku transferowym. Po zatrudnieniu An Jaehyuna, kolejnym nabytkiem naszego klubu został młody zdolny Japończyk Hiroto Shinozuka, który aktualnie zajmuje 53. miejsce w światowym rankingu.

Urodzony w Aichi na wyspie Honsiu Shinozuka w ostatnich miesiącach szturmem wdarł się do światowej czołówki tenisa stołowego. Leworęczny Hiroto, który ma dopiero 19 lat, ma na swoim koncie już zwycięstwo w seniorskim turnieju międzynarodowym. W maju po kilku świetnych pojedynkach zwyciężył w zawodach WTT Feeder Fremont w Stanach Zjednoczonych. W tych zawodach pokonał wielu zawodników ze ścisłej czołówki światowej, w tym wicemistrza świata w singlu Mattiasa Falcka oraz Chuang Chih Yuana, który w poprzednim sezonie bronił barw Bogorii.

Shinozuka po tych zawodach awansował do najlepszej setki światowego rankingu. Swoją pozycję w nim poprawił kilka tygodni temu docierając do półfinału prestiżowych zawodów WTT Feeder w Budapeszcie. Aktualnie 53. miejsce w światowym rankingu jest najwyższym jakie nowy zawodnik Bogorii zajmował w swojej karierze. Zanim Japończyk zaczął odnosić sukcesy wśród seniorów, był również czołowym zawodnikiem świata w kategorii juniorów. W grudniu 2021 roku wywalczył tytuł mistrza świata w grze mieszanej w tej kategorii wiekowej. W trakcie tego samego turnieju wicemistrzostwo świata kadetów osiągnął nasz Miłosz Redzimski,

Hiroto Shinozuka będzie trzecim zawodnikiem z Azji, który będzie bronił barw Bogorii w sezonie 2022/2023. Oprócz niego trener Tomasz Redzimski będzie mógł skorzystać z usług Koreańczyków An Jaehyuna oraz Jang Seongila. W przeszłość na chwałę Bogorii walczyło kilku zawodników z Kraju Kwitnącej Wiśni. Fani grodziskiego zespołu z pewnością miło wspominają występy Kaia Konishiego czy Masakiego Yosidy. Przypomnijmy, że pierwszy mecz nowego sezonu zawodnicy Bogorii zagrają już na początku września. Pierwszym rywalem naszej ekipy będzie beniaminek rozgrywek UKS Villa Verde Olesno.