PO: Polacy wśród gwiazd

Zhang Jike, Ma Long, Dmitrij Owczarow oraz Daniel Górak – te nazwiska widnieją na liście startowej ITTF World Tour Polish Open, który odbędzie się w Warszawie w dniach 21-25 października.

Na przedostatni w tym roku turniej prestiżowego światowego cyklu do Warszawy przyjedzie cała elita, w tym aż ośmiu graczy z najlepszej "10" rankingu ITTF! Będą m.in. wielcy Chińczycy: Ma Long, Xu Xin, Fan Zhendong i Zhang Jike, oraz takie gwiazdy jak Dmitrij Owczarow, Jun Mizutani, Marcos Freitas, Chuang Chih-Yuan, Tang Peng, Wong Chun Ting czy Tiago Apolonia.

Wśród nich do rywalizacji stanie ponad 30-osobowa reprezentacja Polski, na czele z Danielem Górakiem. Z grona zawodników Bogorii wśród "biało-czerwonych" zobaczymy również Pawła Fertikowskiego i Jakuba Kosowskiego.

Turniej ITTF World Tour Polish Open zostanie rozegrany w Warszawie, w hali Arena Ursynów. Pierwotnie zawody miały odbyć się na torze kolarskim w Pruszkowie. Na starcie stanie ponad 350 zawodniczek i zawodników z ponad 50 krajów. O międzynarodowe mistrzostwo Polski, po kilku latach przerwy, ponownie zagra pierwsza reprezentacji Chin – kobiet i mężczyzn.

Polish Open będzie przedostatnim przystankiem przed zawodami Grand Finals w Lizbonie (10-13 grudnia). Imprezy przedzieli jeszcze Swedish Open w Sztokholmie (11-15 listopada).