Daniel i Wandżi z brązem Polish Open

You are currently viewing Daniel i Wandżi z brązem Polish Open

Na najniższym stopniu podium Międzynarodowych Mistrzostw Polski w turnieju deblowym stanęła para Daniel Górak/Wang Zeng Yi.

Daniel z Wandżim w tym roku wygrali już jeden turniej rangi ITTF Challenger, miało to miejsce w trakcie Belarus Open. Tym razem również niewiele zabrakło by polski debel awansował do wielkiego finału. W rozgrywanym w Częstochowie turnieju Polish Open Daniel z Wandżim dosyć pewnie wygrali dwa pierwsze pojedynki po 3:1 w setach. Najpierw wyższość naszego duetu musieli uznać Brazylijczycy Tiago Monteiro/Cazuo Matsumoto, zaś w ćwierćfinale Czesi Tomas Tregler/Antonin Gavlas.

Niewiele brakło by w półfinale Góra z Wandżim pokonali debel z Honkongu Ho Kwan Kit/NG Pak Nam. Niestety po niezwykle wyrównanej walce i wyniku 3:2 w setach, lepsi okazali się rywale z Azji. Para to po pokonaniu Biało-Czerwonych sięgnęła po zwycięstwo w całym turnieju deblowym, zaś Polacy musieli zadowolić się brązowymi medalami. Tak dobrze jak w deblu nie wiodło się już Danielowi Górakowi w singlu. Tenisista Bogorii start w Częstochowie zakończył już na pierwszej rundzie i porażce z Czechem Michalem Obeslo. Podczas startu w Polish Open reprezentacja Polski zdobyła dwa medale. Drugi również brązowy w singlu kobiet wywalczyła Li Qian. Zwycięzcami gier pojedynczych okazali się Aruna Quadri z Nigerii oraz Mimo Ito z Japonii.