Tańsze bilety na mecz z ASTT Chatres. Sylwetka Junga

Ze względu na debiut w nowych barwach zawodnika z najwyższym rankingiem w historii klubu, Jung Youngiska (obecnie 12 rakieta świata) zarząd klubu chcąc umożliwić kibicom obejrzenie nowego zawodnika na żywo zdecydował się obniżyć o połowę, do 15 zł ceny biletów na piątkowe spotkanie (początek o 18.30) Ligi Mistrzów z drużyną ASTT Chatres.

W związku z tym publikujemy również sylwetkę tenisisty z Korei Południowej, tak aby kibice dowiedzieli się jak najwięcej na temat naszego nowego zawodnika.

Jung Youngsik ma obecnie 23. lata i zajmuje obecnie najwyższe w swojej karierze 12. miejsce w światowym rankingu ITTF. Transfer Junga do Bogorii polecił drugi z Koreańczyków występujących w naszym zespole Oh Sang Eun, z którym Jung występuje również w lidze koreańskiej w zespole Daewoo Seul.

Obecny sezon jest niezwykle udany dla Youngsika. Warto wspomnieć, że wygrał on w tym roku już dwa Pro Touru, w Australii i Korei Południowej. Wspomniane sukcesy były jego pierwszymi zwycięskimi tej rangi w rozgrywkach seniorskich. Oprócz tego dotarł do ćwierćfinału Mistrzostw Azji i niezwykle silnie obsadzonych turniejów w Katarze i Kuwejcie.

Nowy podopieczny trenera Redzimskiego ma również w dorobku medale z imprez mistrzowskich. W 2010 i 2012 roku zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata w drużynie, zaś w 2011 roku zdobył brąz w deblu na tej samej imprezie.

Swoją przygodę z tenisem rozpoczął w wieku 7 lat, jego trenerem w Korei jest obecnie Kim Taek Soo. Przebywając w Azji trenuje, aż 7 godzin dziennie. Jego ulubionym sposobem spędzania wolnego czasu jest spotykanie się ze znajomymi i oglądanie filmów. Jego ulubioną ekranizacją są "Piraci z Karaibów".

A tak o jego stylu gry mówi trener Tomasz Redzimski " To 23-letni zawodnik, który już gra na bardzo wysokim poziomie. Ma świetny backhand grany blisko stołu, dąży do przejmowania inicjatywy, nie boi się podejmowania ryzyka. Planujemy jego występy w superlidze i Lidze Mistrzów. Być może ten transfer przekształci się w wieloletnią współpracę"

Przypomnijmy, że we wczorajszym spotkaniu Bogorii Jung zaliczył świetny debiut w Superlidze pokonując w obydwu spotkaniach 3:0 Chen Weixinga i Cazuo Matsumoto. Poprowadził on tym samym nasz zespół do zwycięstwa 3:1 w meczu przeciwko Enerdze-Manekin Toruń.