Superliga: Wyjazdowe zwycięstwo za 3 punkty

W rozegranej awansem 10. kolejce Superligi drużyna Bogorii pokonała na wyjeździe zespół GMKS Strzelec Frysztak 3:1. Zwycięstwo to zapewniło podopiecznym Tomasza Redzimskiego awans na drugie miejsce w tabeli rodzimych rozgrywek.

Nasi zawodnicy podeszli do dzisiejszej rywalizacji z myślą poprawienia sobie humorów, po minimalnej porażce z utytułowaną Borussią Dusseldorf. Jednak bardzo dobra gra przeciwko Niemcom zapowiadała zwyżkę formy u tenisistów Dartomu Bogorii. Rywale z kolei w 8 spotkaniach tego sezonu wygrali zaledwie jedno spotkanie, w związku z tym faworytem tego meczu była nasza drużyna. W meczu otwarcia zagrał lider teamu z Podkarpacia Paweł Platonow i Jakub Kosowski. Po niesamowicie zaciętym i wyrównanym spotkaniu w pięciu setach wygrał Białorusin, chociaż to "Kosa" cały czas był na prowadzeniu w setach. Niestety w ostatniej partii minimalnie 12:10 lepszy okazał się Platonow,

Kolejna gra to spotkanie Daniela Góraka ze stawiającym dopiero pierwsze kroki na najwyższym szczeblu rozgrywek Mateuszem Czernikiem. Daniel potwierdził swoją dobrą dyspozycję w ostatnim czasie i bez większych problemów pokonał przeciwnika, doprowadzając do remisu w całym spotkaniu. Po raz pierwszy naszą drużynę na prowadzenie w meczu wyprowadził Paweł Fertikowski, który pokonał Michała Dąbrowskiego. Pierwszego seta w tym meczu do 9 wygrał jednak Dąbrowski. Paweł miał również trochę problemów w kolejnym secie, jednak dzięki skutecznej końcówce udało mu się zwyciężyć po przewagach. Wygrany set ewidentnie dodał naszemu tenisiście animuszu i Fertikowski dosyć pewnie wygrał dwie kolejne partie zwyciężając ostatecznie 3:1 w setach.

W spotkaniu liderów Daniel Górak zrewanżował się za porażkę "Kosy" i wygrał 3:1. Chociaż zawodnik Frysztaka wysoko zawiesił "Górze" poprzeczkę, wygrał pierwszego seta, a i w trzech następnych nie poddał się bez walki. Jednak to Daniel wyszedł górą z tego spotkania wygrywając drugiego i trzeciego seta do 7, zaś w ostatniej partii  13:11. Tym samym zapewnił on naszej drużynie zwycięstwo w całym spotkaniu 3:1, dzięki czemu Bogoria wyprzedziła w tabeli Dekorglass Działdowo i awansowała na pozycję wicelidera Superligi. Po wygranej tenisiści Tomasza Redzimskiego zostają na Podkarpaciu, gdyż już w ten wtorek spotkają się w Jarosławiu z miejscowym Kolipingiem. Początek tego meczu o godzinie 18.

GMKS Frysztak-Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki

Paweł Platonow-Jakub Kosowski 3:2 (10:12,11:9,8:11,11:5,12:10)

Mateusz Czernik-Daniel Górak 0:3 (7:11,3:11,9:11)

Michał Dąbrowski-Paweł Fertikowski 1:3 (11:9,10:12,5:11,7:11)

Paweł Platonow-Daniel Górak 1:3 (11:8,7:11,7:11,11:13)