DMŚ: Niespeła dwa dni do rozpoczęcia Mistrzostw

W niedzielę o 9.30 reprezentacja Polski meczem z Singapurem rozpocznie udział w Drużynowych Mistrzostwach Świata. W Kuala Lumpur barwy narodowe będzie reprezentował zawodnik Bogorii Daniel Górak.

Podopieczni trenera Tomasza Krzeszewskiego trafili do grupy C, gdzie oprócz Singapuru zmierzą się z zespołami Ukrainy, Japoni, Portugali i Białorusi. Zdecydowanie najgroźniejszymi przeciwnikami naszej reprezentacji będą Japończycy, którzy w 20 światowego rankingu ITTF mają aż trzech zawodników na czele z Junem Mizutanim. Bardzo wyrównany i mocny skład również mają Portugalczycy, których barw broni Wicemistrz Europy w singlu z zeszłego roku Marcos Freitas.

Trener Krzeszewski oprócz naszego Daniela Góraka na ten ważny turniej zdecydował się powołać będącego ostatnio w wysokiej dyspozycji Wang Zeng Yi, Jakuba Dyjasa, Patryka Zatówkę i Konrada Kulpę. Wydaję się, że kluczem do wyjścia z grupy będzie dobrawa postawa i zwycięstwa naszego zespołu w meczu otwarcia oraz przeciwko naszym wschodnim sąsiadom. Singapurczycy oprócz Gao Ninga w swoim składzie nie mają zawodnika znajdującego się w czołowej 50 rankingu ITTF. Drużyna Białorusi, która pokonała Polskę w ćwierćfinale zeszłorocznych Mistrzostw Europy również swoje wyniki będzie opierać na dyspozycji swojego lidera Vladimira Samsonova. Ukraińcy z kolei mają swojego naturalizowanego Chińczyka Kou Lei, którego będzie wspierał tenisista Olimpii Grudziądz Yarosłav Zhmudenko.

Na pewno wszyscy sympatycy tenisa stołowego życzyliby sobie, aby Daniel i nasza kadra z Malezji przywiozła medal, jednak wielkim sukcesem będzie już awans do najlepszej ósemki zawodów i poprawienie rezultatu sprzed dwóch lat, kiedy to w Tokio Polacy uplasowali się na 9. pozycji. Oprócz dobrego miejsca nasza reprezentacja będzie w Kuala Lumpur walczyła o poprawienie swojej pozycji w drużynowym rankingu olimpijskim, który daje przepustkę do występu drużynie na tegorocnych Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Obecnie Polska w tym zestawieniu plasuje się na 13. pozycji, a promocję na Igrzyska uzyska 12 drużyn. Mamy nadzieję, że udany start w stolicy Malezji pozwoli naszemu zespołowi przesunąć się w tym rankingu.

Poniżej szczegółowy plan meczów reprezentacji Polski:

Polska – Singapur (niedziela, godz. 9:30*)
Polska – Ukraina (poniedziałek, godz. 3:00)
Japonia – Polska (poniedziałek, godz. 12:30)
Portugalia – Polska (wtorek, godz. 12:30)
Polska – Białoruś (środa, godz. 9:30)