Kobieca drużyna Bogorii z dumą reprezentuje Grodzisk

You are currently viewing Kobieca drużyna Bogorii z dumą reprezentuje Grodzisk

Bardzo śmiało w rozgrywkach I ligi kobiet radzi sobie młody zespół Bogorii. Dziewczyny, które są głównie wychowankami naszego klubu zajmują pierwsze miejsce w tabeli I ligi. W weekend dziewczyny rozgrywały dwa wyjazdowe spotkania.

W dalekich Międzyzdrojach zawodniczki Bogorii pokonały 6:4 miejscowy UKS Chrobry. Dzień później z kolei w takim samym stosunku dziewczyny okazały się lepsze od Energi Manekin Toruń. Aktualnie w ligowej tabeli po dwóch wiktoriach wyprzedzają one o dwa punkty drużyny MRKS-u Gdańsk oraz ATS-u Białystok.

W dwóch ostatnich meczach najlepsza okazała się 13-letnia Zosia Śliwka, która wywalczyła dwukrotnie komplet punktów. Zosia zrobiła szczególnie furorę w Międzyzdrojach, gdzie wygrała dwa pojedynki singlowe 3:0 w setach z bardzo mocnymi przeciwniczkami. Bardzo cieszy również fakt, że po dwóch przegranych deblach w sobotnim meczu, w niedzielę udało się wygrać gry podwójne. W meczu z Toruniem gry deblowe miały kluczowy wpływ na zwycięstwo w całym meczu

Oprócz Zosi w składzie znajdują się Wicemistrzynie Polski Juniorek Martyna Lis i Kasia Trochimiuk. Obie w weekend wygrały dwa pojedynki singlowe i dwa przegrały. Ola Falarz z kolei w meczu z liderem wygrała dwa pojedynki singlowe, a dodatkowa nasza kapitan jest dobrym duchem drużyny i ma młodszy wpływ na młodsze dziewczyny.

Tym razem w meczach wyjazdowych nie zagrały Mistrzynie Polski Młodziczek w drużynie Tosia Zembowicz i Milena Mirecka. Tosia ze względu na chorobę, zaś Milena występowała w Grand Prix Polski Młodziczek, w którym zajęła wysokie trzecie miejsce

Jeśli dziewczyny zajmą pierwsze miejsce na koniec sezonu zasadniczego I ligi powalczą w barażach o awans do ekstraklasy. Wszystkie wyniki spotkań naszej kobiecej drużyny znajdziecie w poniższym linku:

https://www.pzts.pl/rozgrywki-ligowe/druzyna/?id=491