TTC Neu Ulm rywalem Bogorii w Lidze Mistrzów

You are currently viewing TTC Neu Ulm rywalem Bogorii w Lidze Mistrzów

Wczoraj w Gliwicach odbyło się losowanie fazy grupowej Ligi Mistrzów. Drużyna Bogorii, która zacznie zmagania od drugiej rundy wylosowała niemiecki zespół TTC Neu-Ulm. Drugiego rywala Bogoria pozna po zakończeniu fazy zasadniczej.

Pierwsze mecze fazy grupowej zostały zaplanowane na 10-15 października, a kolejne daty wyznaczone przez ETTU to: 17-22 października, 1-3 grudnia, 15-17 grudnia. Triumfator awansuje do turnieju finałowego Ligi Mistrzów (z udziałem 4 drużyn). Nasz pierwszy rywal z Ulm w zeszłym roku dotarł do półfinału Ligi Mistrzów, tam uległ Borussi Dusseldorf. TTC to naszpikowana gwiazdami drużyna, która w składzie ma Tomokazu Harimoto, Trulsa Moregarda, Lin Yun-ju oraz Dimitrija Ovtcharova.

Pod względem personaliów wydaje się to być najsilniejsza drużyna w Europie. Ovtcharov to kilkukrotny medalista Igrzysk Olimpijskich. Moregard to Wicemistrz Świata w singlu, zaś Azjaci Harimoto i Yun-ju od wielu lat znajdują się w TOP10 światowego rankingu WTT. Na pewno ich obecność na meczach w Grodzisku Mazowieckim może ściągnąć kibiców tenisa stołowego z całego kraju. Po zakończeniu I fazy grupowej Champions League poznamy kolejnego rywala Bogorii.

A w Gliwicach dzieją się bardzo ważne rzeczy. Wczoraj do półfinału Mistrzostw Europy w singlu awansował Miłosz Redzimski. Miłosz po istnym thrillerze pokonał 4:3 w setach Rumuna Iuliana Chiritę. Dziś o godzinie 12.10 w walce o finał podstawowy zawodnik Bogorii zawalczy z Holendrem Kas Van Oost.