Zmienne szczęćie Góry na początku turnieju eliminacyjnego

Od porażki 3:4 z Serbem Peto Zsoltem i wygranej 4:0 z Litwinem Alfredasem Udrą zawody w Halmstadzie rozpoczął Daniel Górak.

Pierwszy mecz nasz zawodnik rozegrał z leworęcznym Zsoltem, który w światowym rankingu ITTF zajmuje 146. miejsce. Mecz ten był niezwykle wyrównany, a większość partii roztrzygała się w końcówkach. Daniel w tym pojedynku prowadził już 2:1 oraz 3:2 w setach, jednak Serb wytrzymał napór naszego tenisisty i ostatecznie zwyciężył 4:3 i 12:10 w siódmym decydującym secie. W następnym pojedynku Daniel wiedział, że nie ma już prawa przegrać jeśli realnie myśli o awansie na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. Od początku spotkania z Litwinem Alfredasem Udrą rozpoczął niezwykle zmotywowany i mimo, że Udra przegrał zaledwie 3:4 z Zoranem Primoracem w spotkaniu z Górakiem nie miał najmniejszych szans. Daniel wygrał ten pojedynek bardzo pewnie 4:0 i zapewnił sobie przynajmniej 3. miejsce w grupie, które daje mu awans do dalszej fazy rozgrywek. Jutro nasz zawodnik o 11.50 zmierzy się ze wspomnianym Primoracem. Po dwa zwycięstwa w dniu dzisiejszym zaliczyli pozostali reprezentanci Polski Jakub Dyjas i Wang Zeng Yi.