Warsaw Polish Open czas zacząć

Od dzisiaj na stołecznym Torwarze rozpoczyna się Pro Tour Warsaw Polish Open. Wystąpi w nim dwóch zawodników Bogorii, Daniel Górak i Kuba Kosowski.

Dla Daniela Góraka, który wystartuje od razu w piątkowym turnieju głównym będzie to jedna z ostatnich szans na zdobycie punktów do rankingu ITTF. Majowy ranking zadecyduje o tym kto pojedzie na sierpniowe Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. Obecnie Daniel ma największe szanse na start w Brazylii w drużynie, która zajmuje obecnie 10. miejsce w rankingu drużynowym, a 12 zespołów z majowego zestawienia uda się w sierpniu na Igrzyska. Rywalem Góry w pierwszej rundzie będzie zawodnik z kwalifikacji, mecz ten odbędzie się w piątek o godzinie 14.10.

W kwalifikacjach z kolei wystąpi Jakub Kosowski. Tenisista Bogorii jest jedynym zawodnikiem z Polski, który przystępuje do grupowych eliminacji z pierwszym numerem w grupie. Kosa, który wystąpi w 36 grupie za rywali ma Irańczyka Sajada Hosseiniego oraz Frane Kojicia z Chorwacji. Pierwszy mecz Kuba zagra dzisiaj o 20.30 z reprezentantem Iranu, zaś z Kojiciem podopieczny trenera Tomasza Redzimskiego zmierzy się w czwartek o 16.40. Kosowski, aby awansować do turnieju głównego musi najpierw wygrać swoją grupę, a następnie zwyciężyć w pojedynku 3.rundy kwalifikacji. Najwyżej rozstawionymi zawodnikami na turnieju w Warszawie są Niemiec Dima Ovtcharov, Jun Mizutani z Japonii oraz Wicemistrz Europy z 2015 roku Marcos Freitas. Wstęp na całe pięć dni zawodów rozgrywanych na Torwarze jest darmowy. Wszystkich kibiców zapraszmy do przyjścia na halę i podziwiania najlepszych tenisistów na świecie.